2008.10.01. 19:52

Ez már nem a tavalyi KSC

Három negyeden át szorongatta a Pécset az újáalakult Szekszárd a női NB I nyitányán. Méltán kapott vastapsot a hazai gárda a lefújás után.

TEOL/R.G.

Atomerőmű-KSC Szekszárd–MiZo Pécs 2010 58–79
(20–16, 12–19, 17–19, 9–25).
Szekszárd, 500 néző. V: Bulatova A., dr. Kovács P. KSC Szekszárd: AUGUSTIN 10, TAMÁS R. 14/6, BÁLINT 15, Wilson 6, Bozóki 5/3. Csere: Hofmann 2, Szavercsenko 3, Papp A. 3/3, Tamis. Vezetőedző: Ujhelyi Gábor. MiZo Pécs: Iványi 5/3, Török Sz. 2, Mészáros K., VAJDA 17/3, COELHO 26. Csere: QUENNAN 26, Somogyi, Ruják, Késői 3/3. Vezetőedző: Füzy Ákos.
Az eredmény alakulása: 3. perc: 9–4, 6. p.: 9–10, 7. p.: 15–10, 13. p.: 20–24, 16. p.: 22–29, 19. p.: 30–35, 21. p.: 36–35, 24. p.: 44–44, 27. p.: 48–50, 33. p.: 51–61, 37. p.: 51–72.
Bohózatba illően kezdődött a 2008/2009-es élvonalbeli női bajnokság: a játékvezetők sztrájkja miatt beugró sípmestereknek kellett levezényelniük a meccseket. A KSC és a Pécs találkozóján dr. Kovács Péterre és Anna Bulatovára hárult a feladat: az egykori játékvezetőt elsősorban bonyhádi jegyzőként ismerik, a korábbi KSC-kedvenc, Bulatova pedig az NB II-es Marley FKSE férficsapatának trénere. Szerdán este sokak megbecsülését vívták ki, s sokak szemében lettek ellenségek. A közönség – érthetően – ünnepelte őket, a sztrájkoló játékvezetők szívébe viszont nem lopták be magukat. Hogy mindketten tolnaiak voltak? A pécsieket ez nem zavarta, az általuk elhozott sípmester ugyanis az utolsó pillanatban meggondolta magát, és visszakozott. Állítólag egy telefonhívás váltotta ki belőle a reakciót. A meccs – játékvezetői szempontból - nem ígérkezett túlzottan nehéznek, a papírforma sima Pécs-sikert ígért. Ehhez képest az első tíz percben remekül játszott a Szekszárd – láthatóan meglepte a sokszoros bajnokot az Ujhelyi-leányság. A Rátgéber-éra (15 év, 10 bajnoki- és 9 kupaarany) utáni első bajnokiját játszó MiZo nehezen találta a ritmust, igencsak idény eleji volt a baranyaiak játéka. Az első negyedet meg is nyerte a remeklő KSC, s a szünetben is csupán három ponttal vezetett a Pécs. Rá sem lehetett ismerni a KSC-re: ez már nem az a csapat volt, amelyik tavaly hazai pályán is képes volt kikapni a kicsiktől. Ez a csapat most a Pécset szorongatta, a tízszeres bajnokot, az Euroliga kétszeres bronzérmesét. Nem csoda, hogy tomboltak a hazai szimpatizánsok. Az utolsó felvonásnak is csupán ötpontos előnnyel (49-54) futott neki a baranyai sztárklub, amely elsősorban azért nyert, mert sokkal több pénze van, mint a KSC-nek, ezáltal klasszisokat tud Baranyába csábítani. Ha a Szekszárdnak lett volna egy Brooke Quennenje, most csodáról beszélne mindenki. De a vastaps így is kijárt a hazaiaknak. Meg a két beugró síposnak: ők is kellettek hozzá, hogy valami különlegeset éljen át szerdán a szekszárdi sportcsarnok közönsége.

ÍGY LÁTTA A KÉT SZAKVEZETŐ
Ujhelyi Gábor:
– Amikor szellemileg elfáradtunk, akkor megbomlott a védekezésünk. Az utolsó nyolc percben a Pécs sok támadó lepattanót szedett.
Füzy Ákos: – A meccs nagy részében rosszul játszottunk. Kétszer volt három-négy perces periódusunk, amikor úgy játszottunk, ahogy szerettünk volna. Ma ez elég volt.