2024.01.13. 10:15

Győzelem ellenére nem volt elégedett csapata játékával a paksiak edzője (galériával)

Az Atomerőmű SE U23-as csapata hazai pályán 91–78-re legyőzte a sereghajtó Százhalombattát a férfi NB I/B-s kosárlabda-bajnokság Zöld csoportjában.

Kékesi Kolosék rajt-cél győzelmet arattak a sereghajtó ellen

Kékesi Kolos és Imre Milán egy-egy triplájával indult a mérkőzés, az Atomerőmű fiataljai pedig nem is engedték ki a vezetést a kezükből. A hatodik percben 13–10-es állásnál jött vissza legközelebb vendéglátójához a Százhalombatta, majd a második negyedben 16–0-s sorozattal húsz ponttal megléptek a paksiak. A második félidőre a sereghajtó jött ki jobban, percek alatt tíz ponton belülre nézett (48–39), de a harmadik negyed vége és a negyedik eleje ismét a hazai fiataloké volt.

„Őszintén megmondom, egyáltalán nem vagyok elégedett a mutatott játék képével. Sokkal jobb mérkőzéseket játszottunk a szezonban, ettől függetlenül sikerült hazai pályán ismételten nyernünk. Gratulálok a csapatnak, igyekszünk kijavítani a hibákat” – fogalmazott a mérkőzés után Morgen Frigyes, a paksiak edzője.

Férfi NB I/B, Zöld csoport, alapszakasz, 15. forduló
Atomerőmű SE U23–Százhalombattai KSE 91–78 (24–16, 21–14, 23–19, 23–29)
Paks, ASE Sporcsarnok, v.: Benedek Z., Farkas P., Szecsődi
ASE: Heimann 15/9, Imre M. 13/9, KÉKESI 14/6, GÉRINGER 13/6, SÖVEGJÁRTÓ 10/3. Csere: Inalegwu 3, Pajor K. 11, Sáfrán 10/6, Arató, Somodi 2, Arnold B., Békési. Edző: Morgen Frigyes
Százhalombatta: Várbíró 10, Seregély 6, TÓTH M. 18, GAÁL 16/6, LÁNCOS 19. Csere: Rácz Á., Kövér 4, Montai 4, Kovács M. 1, Fiedor, Fossong. Edző: Horváth Balázs Gábor

A tíz győzelemmel és öt vereséggel az 5. helyen álló paksiak január 19-én a harmadik Tiszaújváros vendégei lesznek.