Kosárlabda

2024.04.20. 18:52

A harmadik negyedben sziporkázó Győr nyert a KSC ellen

Győzött 83–75-re hazai pályán a Győr a Tarr KSC Szekszárd ellen, ezzel 1–0-ra vezet a két győztes mérkőzésig tartó párharcban a női kosárlabda-bajnokság elődöntőjében.

Finta Viktor

Forrás: Facebook

Megemlékezéssel kezdődött a találkozó. A feldobás előtt a két napja tragikus hirtelenséggel, mindössze 57 éves korában elhunyt Domokos Lőrinc, az MKOSZ Tolna vármegyei Játékvezető Bizottsága elnökének emléke előtt tisztelegtek egyperces néma főhajtással a játékosok, sportvezetők és a közönség.

Aztán ahogyan már a bemelegítésnél és a bemutatásnál is hangzott, felzúgott mindkét szurkolótábor buzdítása. Sokan, mintegy százan elkísérték a kék-fehéreket a bajnoki elődöntős párharc első, győri találkozójára. Pörgősen, nagy iramban kezdtek a csapatok, de a becsúszó hibás passzok, kimaradt lehetőségek jelezték, nagy a tét, s ezt érzik a játékosok is. Az első percekben inkább a szekszárdiakon látszott az izgalom, de aztán gyorsan megnyugodtak Monroe-ék, s egyre jobban működő védekezésükkel és feljavuló támadójátékukkal a negyed végére átvették a vezetést.

A második periódus első perceiben Carleton és Goree kosaraival visszazárkózott a házigazda. Nem hagyta ezt annyiban a KSC, sőt, a negyed közepére Westbeldék öt pontnyi előnyre tettek szert (14. p.: 27–32.). Cziczás László kért időt, de tovább nőtt a szekszárdiak előnye (16. perc: 27–36), így két perc múlva újfent győri időkérés következett. Nem hozott eredményt a hazaiak szempontjából ez sem, merthogy Theodoreánék keményen és kiválóan védekeztek, s bár támadásban akadtak még bakik, így is tizenhárom pontra hizlalták fórjukat (17. perc: 27–40). A szünet előtti szakaszban azonban Carletonéknak jött ki jobban a lépés, így 34–42-s állásnál vonultak ki az öltözőbe a csapatok.

Gyorsan fordított a Győr a pihenő után, három kimaradt szekszárdi kísérlet ellenében három győri tripla érkezett, így Djokics Zseljko volt kénytelen magához rendelni az együttesét a 22. percben 43–42-nél. Az ex-KSC-s Cyesha Goree pontjaival őrizte előnyét az egyre keményebb csatában a Rába parti alakulat, miközben nehezítette a kékek helyzetét, hogy Westbeldnek befújta a negyedik faultot Földházi játékvezető. Lendületet vett a hazai csapat, miközben záporoztak a személyi hibák szekszárdi oldalon, a pontos büntetőkkel pedig fokozatosan ellépett a házigazda. Kilenc ponttal, 68–59-re vezetett a Győr a harmadik negyed után, amelyben nagyon sok, 34 pontot kapott a KSC, s csak feleannyit dobott.

Így is zúgott a harcoljatok rigmus, űzték-hajtották tovább a vendég drukkerek Sztanacsevéket, akik azonban jó ideig nem tudtak közelebb lopózni, mert jók voltak védekezésben és támadásban is Anigwe-ék. Hiába küzdöttek a kék szívűek, sok hiba csúszott a játékukba, s a tavalyi ezüstérmes olyan lendülettel játszott, hogy már nem volt sansz megfordítani az eredményt.

Egy csatát elvesztett tehát a KSC az elődöntőben, de a „háború” még nyerhető, ehhez pedig jövő héten kedden a városi sportcsarnokban kell legyőzni a Győrt.

Jegyzőkönyv

Serco Uni Győr – Tarr KSC Szekszárd 83–75 (20–24, 14–18, 34–17, 15–16)

Győr, Egyetemi Sportcsarnok, 700 néző. Játékvezetők: Földházi Tamás Péter, Goda László, Török Daniella

GYŐR: Ruff-Nagy 5/3, CARLETON 15/9, Dubei 11/6, GOREE 13/3, ANIGWE 21. Csere: DOMBAI 15, Bach 3/3, Török. Edző: Cziczás László

SZEKSZÁRD: Horváth 4, THEODOREÁN 9/3, Miklós 2, Westbeld 8/3, MONROE 20. Csere: Sztanacsev 12, Boros 9, KRNJICS 9, Mányoky 2. Edző: Djokics Zseljko.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 7–4. 7. perc: 15–16. 12. p.: 25–24. 14. p.: 27–32. 18. p.: 29–40. 23. p.: 47–46. 28. p.: 64–55. 32. p.: 72–63. 36. p.: 78–68.

Kipontozódott: Monroe (37. perc).