Atlétika

2024.04.30. 08:30

Szekszárdi érmek a tízezer méteres bajnokságon

Ezúttal új helyszínen, Gödöllőn rendezte az idei tízezer méteres Magyar Bajnokságot a honi szövetség (MASZ). A Szekszárdi Sportközpont Nkft. sportolói két medállal bővítették idei éremtáblázatukat.

Gyányi Zsombor Buda (balra) és Mészáros Balázs

Forrás: Beküldött fotó

A bajnokságon hagyomány, hogy az U20 korosztály versenyzői együtt indulnak a felnőttekkel és az U23 korosztály indulóival. A vármegyeszékhely atlétika szakosztálya a 2005-2006-os születésűeknél két atlétát is indított a bajnokságon. Szőke Gergő tanítványai remekül szerepeltek, hiszen mindketten felállhattak a dobogóra.

Gyányi Zsombor Buda első éves juniorként már a második bajnoki címét ünnepelhette ebben az évben. A huszonöt kört 31:34,71 perces időeredménnyel teljesítette, aminek aranyérem lett a jutalma (összesítésbn kilencedikként végzett). Klubtársa, Mészáros Balázs 33:36,05-ös idővel a harmadik – tejes mezőnyben 18. – helyen ért célba.