2024.05.08. 21:29

Kaposvári győzelmével bennmaradt az NB I-ben az Atomerőmű SE

Tizennyolc pontos hátrányt ledolgozva nyert az Atomerőmű SE a Kometa Kaposvári KK vendégeként a férfi NB I-ben, s ezzel matematikailag is bennmaradt az NB I-ben.

Elijah Clarance 20 pontjával a paksi csapat legjobbja volt Kaposváron

A fiatal Géringer Gergő triplával a harmadik percben 6–6-ra alakította a mérkőzés állását, majd szépen apránként ellépett a vendéglátó. Az első negyed végén 7–0-s sorozattal tizenöt pontos előnyt szerzett, ez a különbség pedig végigkísérte az első félidőt. A nagyszünetről 8–0-val tért vissza az ASE, amivel megfelezte hátrányát, sőt Mario Ihring duplájával az utolsó felvonást már a paksiak kezdhették előnyről (61–62). Az utolsó öt percre egállal fordultak a csapatok, az idegek harcát pedig az Atomerőmű nyerte, s ezzel – mivel a többi mérkőzés eredménye kedvezően alakult paksi szempontból – matematikailag is bennmaradt az NB I-ben.

Tippmix Férfi NB I/A, alsóház, 7. forduló.
Kometa Kaposvári KK–Atomerőmű SE 82–88 (29–14, 24–22, 8–26, 21–26). Kaposvár, v.: Benczúr, Makrai, Fodor. Kaposvár: Halmai D. 7/3, Eaddy 13/6, FILIPOVITY 19/9, JACKSON Jr. 9/3, KOPRIVICA 24. Csere: Puska 3/3, Krnjajs­ki 3/3, Jean-Marie 4. ASE: IHRING 17/3, CLA­RANCE 20/9, NICHOLSON 13/3, Géringer 3/3, Knowles. Csere: Wooten Jr. 14, Eilingsfeld 13/9, Sövegjártó 3, Kovács Á. 2, Kucsora 3.

A szerdai eredmények: Oroszlány–Kecskemét 100–87, Szeged–Körmend 98–69.

A bajnokság állása: 1. Oroszlány 16, 2. Atomerőmű 15, 3. Szeged 14, 4. Körmend 14, 5. Kecskemét 13, 6. Kaposvár 12 ponttal.

Az ASE a 8. fordulóban, szombaton 18 órától az oroszlányiakat fogadja.