2024.05.04. 20:30

Száz pont fölé jutva tért vissza a győzelem útjára az Atom (galériával)

Több kiváló egyéni teljesítménynek köszönhetően az Atomerőmű SE 112–108-ra győzött hazai pályán az SZTE-Szedeák ellen a férfi NB I-es kosárlabda-bajnokság alsóházi rájátszásában.

Elijah Clarence volt a mezőny legeredményesebb játékosa

Megadta az alapot a paksiak kiváló rajtjához Elijah Clarence, a svéd hátvéd az első öt dobását tizenegy pontra váltotta. A csapatok nem sokat foglalkoztak a védekezéssel, az első tíz perc 35–25-ös ASE vezetéssel zárult. A rövid szünet után Clarence mellé fellépett Kassim Nicholson és Kucsera Csaba is, utóbbi három triplájával tizenöt ponttal meglépett a vendéglátó (51–34).

Ekkor szállt be igazán a játékba Woolridge és Locke, utóbbi hárompontosával utolérte a Szeged a hazaiakat (57–57), majd innen büntetőkkel araszolt előre az ASE, amely végül négypontos előnyt szerzett a nagyszünetre. A második félidő elején is tartotta hat-nyolc pont körüli előnyét a Paks, majd pillanatok alatt kettőre olvadt a fór. Időkérés nélkül sikerült rendezni a sorokat, és Mario Ihring büntetőjével a záró negyed elején átlépte a száz dobott pontot az Atom, amely végül két vereség után rajt-cél győzelmet aratva talált vissza a helyes útra.

Tippmix Férfi NB I/A, alsóház, 6. forduló
Atomerőmű SE–SZTE-Szedeák 112–108 (35–25, 30–36, 33–23, 14–24)
Paks, 400 néző. V.: Kapitány, Györfy, Farkas G.
ASE: IHRING 9/3, CLARANCE 36/9, Géringer 3/3, NICHOLSON 20/3, KNOWLES 14. Csere: Eilingsfeld 14/3, Kucsora 15/9, Sövegjártó, Kovács Á. 1, Dorogi. Edző: Sebastjan Krasovec
Szeged: WOOLRIDGE 34, LOCKE 26/12, Cohill 12/6, Bognár K. 8, Lake 13. Csere: Mucza 7, Zsíros 5/3, Balogh S., Mayer 3/3. Edző: Simándi Árpád
Az eredmény alakulása: 4. perc: 13–7. 8. p.: 28–22. 13. p.: 48–34. 17. p.: 55–54. 20. p.: 65–61. 23. p.: 71–67. 26. p.: 78–70. 29. p.: 94–82. 32. p.: 101–88. 35. p.: 104–95. 39. p.: 109–104.