Kézilabda

2024.05.07. 16:30

Újabb sikerével az éremszerzés közelében a Hőgyész

Ezúttal a játék képe alapján is magabiztos győzelmet aratott az Érd felett idegenben a Hőgyészi SC, amely ezzel megerősítette harmadik helyét a férfi NB II-es kézilabda-bajnokság felsőházában.

Vojkovics Gyula két góllal járult hozzá a hőgyésziek sikeréhez

Habár 3–1-gyel kezdtek Héger Zsolt legényei, a vendéglátó szűk negyedóra játék után fordítani tudott (5–4). A hullámvölgyből kilábalva ritmust váltottak a hőgyésziek, és a félidő végén egy három nullás sorozattal megnyugtató előnnyel mehettek az öltözőbe szusszanni egyet. A szünet után nem sokáig tudta tartani a lépést vendégeivel az Érd, a 6–1-es hőgyészi sorozattal a közte tízért is támadhattak. Ez végül nem jött össze, de a dobogóra hajtó gárda győzelmét semmi veszélyeztette.

Férfi NB II, E-F csoport, felsőház, 6. forduló
Érdi FKSE-Treff 99–Hőgyészi SC 27–33 (11–16)
Érd, 50 néző. V.: Kriskó, Petrik-Varga
Hőgyész: SZENTE – TEIMEL 2, Vald 2, Vojkovics Gy. 2, Gadányi, Vojkovics I. 4, Szakcsi 4. Csere: Hudra, Farkas G. (kapusok), SZŰCS P. 7 (2), Szabó T., Széles 1, CSESZKÓ 6, PENCS, Mikita 5. Edző: Héger Zsolt
Kiállítások: 8, illetve 10 perc
Hétméteresek: 2/1, illetve 3/2

„Azt mondhatom, hogy papírforma eredmény született. Az első tizenöt percben kipihentük az utazás fáradalmait, a félidő végére pedig gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés, a szünet után már csak a különbség volt a kérdés. Jó volt a támadójáték, a múlt heti mérkőzéshez képest lényegesen javult a kapusteljesítmény és a védekezésbe is csak apró hibák voltak. Örülök a győzelemnek, most pedig készülünk a szezon utolsó két mérkőzésére” – nyilatkozta a hatvan percről Héger Zsolt.

A hőgyésziek május 18-án rangadóra utaznak a listavezető Százhalombattához, a szezont 25-én otthon a Csepel ellen zárják. Ez utóbbi mérkőzés akár tét nélküli is lehet, amennyiben a NEKA U21-es csapata a következő fordulóban győzni tud a Pest vármegyeiek vendégeként.