A középosztály ereje

18 órája

Dr. György László módszerével a nemzetek valódi jólétét mérhetnénk

Dr. György László kormánybiztos mutatta be Szekszárdon, a Mathias Corvinus Collegiumban A középosztály forradalma című könyvét. A szerző a középosztály megerősítésének gazdasági és társadalmi jelentőségéről beszélt.

Farkas Eszter

Dr. György László könyve a középosztály jelentőségét tárgyalja, különösen a fenntartható nemzetgazdasági fejlődés szempontjából, és bemutatja az író által kidolgozott módszertant az országok gazdasági teljesítményének mérésére. A szerző kiemelte, hogy a középosztály kulcsszerepet játszik a politikai stabilitás és gazdasági fejlődés fenntartásában, hiszen olyan réteg, amely saját erőből épített egzisztenciát, és így erős motivációval rendelkezik a társadalmi rend megőrzésére és fejlesztésére.

dr. György László - Szekszárd
Az eseményt számos érdeklődő részvételével tartották meg, ahol dr. György László elmélyült a középosztály gazdasági és társadalmi szerepéről szóló megállapításaiban és javaslataiban
Fotó: Makovics Kornel

A középosztály szerepét és a gazdaság fenntarthatóságát mutatta be dr. György László

Dr. György László elmondta, hogy a középosztály a fenntartható gazdasági és társadalmi fejlődés alapköve, mivel a jólét megőrzéséhez stabil, jól képzett és erős polgárság szükséges. –A globalizáció hatására a nyugati középosztályok folyamatosan zsugorodnak, aminek következményei világszerte érezhetőek – fejtette ki. Dr. György László a globalizáció okozta társadalmi kihívásokra, így a demográfiai és identitásválságra is utalt, hangsúlyozva, hogy Magyarország ennek a tendenciának ellenállva megerősítette saját középosztályát.

– Magyarország példája azt mutatja, hogy a középosztály felvirágoztatása meritokratikus eszközökkel is lehetséges – magyarázta, majd hozzátette, hogy a magyar középosztály 2011 és 2021 között jelentősen bővült, hozzájárulva ezzel a fenntartható gazdasági növekedéshez és a társadalmi jólét emelkedéséhez.

A középosztály megerősítésének eszközei

Dr. György László hangsúlyozta, hogy a középosztály erősítéséhez alapvető fontosságúak a gyermeket nevelő, dolgozó és vállalkozó családokat támogató intézkedések, amelyek közé tartozik a családi adókedvezmény, az egykulcsos személyi jövedelemadó, a rezsicsökkentés és a lakásépítési támogatások. Kiemelte, hogy a középosztály megerősítésével nemcsak a gazdaság, de a társadalmi kohézió is fejlődik, hiszen ez az a réteg, amely felelős gazdálkodásra, tudásra és társadalmi szerepvállalásra épít.

Dr. György László szerint a jóllét fenntartható növekedését definiálják a következő tényezők:

  • Gazdasági fejlettség és növekedés
  • Pénzügyi fenntarthatóság 
  • Környezeti fenntarthatóság 
  • Munka és tudásalapú társadalom 
  • Társadalmi fenntarthatóság 
  • Demográfiai fenntarthatóság

Mindezek alapján pedig kidolgozta a Harmonikus Növekedési Indexet (HNI).

A könyv egyik központi témája a szerző által kidolgozott Harmonikus Növekedési Index (HNI), amely több szempont – gazdasági fejlettség, pénzügyi és társadalmi fenntarthatóság, valamint demográfiai mutatók – figyelembevételével mérné a nemzetek valódi jólétét. György László elmondta, hogy célja a HNI 2030-ra történő nemzetközi elfogadtatása, amelyhez angol nyelvű fordítást is terveznek kiadni.

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a teol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában