kineziológia

2019.05.12. 11:30

A rosszul feldolgozott stressz egészségkárosodást eredményezhet

Hiába számít 1997 óta hivatalosan elfogadott, államilag elismert természetgyógyászati ágazatnak Magyarországon a kineziológia, a mai napig sok a tévhit körülötte.

Brunner Mónika

Forrás: Shutterstock

Fotó: Illusztráció

Akik nem találkoztak még vele, semmi értelmét nem látják, pedig a szakemberek számtalan embernek nyújtottak segítséget. A Művészetek Háza adott otthont az Egészség Szabadegyetem szervezésében megtartott Kineziológia, mint a stresszoldás alternatív lehetősége című előadásának. Az előadó, Gyulainé Nagy Márta, coach-kineziológus és Bach-virágtanácsadó volt. Elmondta, hogy a kineziológia útjára autoimmun betegsége miatt lépett. Az alternatív módszereknek köszönhetően javult az állapota.

Visszaemlékezett egy élményére, amikor az SZTK-ban várakozva szóba elegyedett egy másik várakozóval a kineziológiáról, aki elmondta neki, hogy amikor kezelésen volt, „csak nyomogatták a karját, és húzgálták a haját”. Pedig ez azért nem ilyen egyszerű. A kineziológiával kapcsolatban Gyulainé Nagy Márta kiemelte, hogy orvosi értelemben a mozgás tudománya, természetgyógyászati módszerként pedig egy holisztikus jellegű pedagógiai és pszichológiai elemeket tartalmazó készség, képesség és személyiségfejlesztő módszer.

A kineziológia módszerében ötvöződik a sok ezer éves kínai öt elem tana, a legújabb neurológiai kutatások eredményei, a viselkedés-genetika, a Bach-virágterápia, és számtalan egyéb tudás. Lényege az energiák útjában álló akadályok, a blokkok feloldása. A kezelés célja a stressz oldása, a jelenbeli és múltbéli stressz feloldása speciális korrekciós technikák segítségével. A test, a lélek és a tudat harmóniájának megteremtése a szervezet öngyógyító folyamatainak beindításával. A kineziológia a stressz kialakulása mögötti kiváltó okot, a múltban átélt és sejtszinten, illetve a tudatalattiban elraktározott érzelmi blokkjainkat keresi meg, és oldja fel ott, ahol az keletkezett.

A sztressz önmagában nem számít se jónak, se rossznak, az számít, hogyan éljük meg. Mondhatni olyan, mint amikor bort iszunk: kis mennyiségben jótékony hatással van a szervezetre, azonban a túl sok vagy túl hosszú időtartamú, rosszul feldolgozott stressz gyengíti a szervezet ellenálló képességét, és komoly egészségkárosodást is eredményezhet, folyamatos feszültséget, tartós idegességet okozhat.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a teol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában