Atomenergia

2024.02.28. 13:18

Húsz évig párhuzamosan termelhet majd a hat atomerőművi blokk

Azt reméljük, hogy legalább húsz évig egymás mellett működik majd Pakson a hat atomerőművi blokk – mondta a Paks II. építési területén Lantos Csaba energiaügyi miniszter.

Teol.hu

– Személyesen is meg akartam nézni, hogyan halad az építkezés, mert az országnak nagyon nagy szüksége van az új atomerőmű működésére – fogalmazott Lantos Csaba, miután Jákli Gergely elnök-vezérigazgatótól és Kiss László Gábor programigazgatótól, illetve Vitalij Poljanyintól az ASZE Rt. alelnökétől, a Paks II. építési projekt igazgatójától tájékoztatást kapott a Paks II. projektben jelenleg folyó munkálatokról.

Fotó: paks2.hu

Az energiaügyi miniszter megjegyezte, hogy mind az építési területen, mind Paksi Atomerőműben nagyon komoly munka folyik: előbbin a talajszilárdítást tekintette meg, az utóbbiban pedig a négyes reaktor karbantartási munkáit – tájékoztatott a paks2.hu oldal. 

A régi atomerőművi blokkokra is szükség van

Lantos Csaba kiemelte, szükség van hosszú távon a négy blokkra, ezek üzemidejét újabb húsz évvel tervezik meghosszabbítani. – Közben elkészülnek az új blokkok, és azt reméljük, hogy jó húsz évig párhuzamosan termel majd a hat egység és száz százalékban karbonmentes forrásból tudjuk kiszolgálni a hazai áramigényt – hangsúlyozta. 

A miniszter emlékeztetett rá, hogy már voltak olyan napsütéses időszakok, amikor az atomerőmű és a megújulók száz százalékban zöld energiával látták el a hazai fogyasztókat, amire a jövőben még nagyobb lesz az esély, hiszen a naperőművi kapacitás mára meghaladta a 6000 megawattot, ami háromszorosa az atomerőmű kapacitásának. 

Hiszünk a zöld energiában – szögezte le Lantos Csaba hozzáfűzve, hogy ez Magyarországon két dolgot jelent: a megújuló energiát és a nukleáris energiát. 

Az energiaügyi miniszter, aki Steiner Attila energetikáért és klímapolitikáért felelős államtitkár, valamint Mátrai Károly Tamás, az MVM Zrt. vezérigazgatója társaságában tekintette meg a beruházási területet, emlékeztetett rá, hogy taxonómiarendeletében az Európai Unió is kinyilvánította, hogy a nukleáris energia zöld energia, hiszen működése nem jár üvegházhatású gáz kibocsátásával. 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a teol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában