Megbecsült logopédus és ötletgazdag festő

1 órája

Egyéves és 81 éves tanítványa is volt

Lassan már festőként is annyian ismerik Nagy Juditot, mint logopédusként. Ami nem csekélység, mert a logopédusok toplistáján igen előkelő helyet foglal el. Lemérhető ez abból is, hogy a dombóvári szakember, februártól óraadó lesz a Pécsi Tudományegyetemen. Emellett kreatív, kísérletező kedvű képalkotó.

Wessely Gábor

Tíz éve kezdett festeni Nagy Judit. Egyébként évtizedek óta logopédus Dombóváron. Ameddig csak ketten dolgoztak ebben a szakmában a városban és környékén, olyan sok volt a munkája, hogy nem maradt ideje másra. Aztán változott a helyzet, nőtt a logopédusi létszám, s ő alkotni kezdett.

Nagy Judit két képe látható most a Bárka szalon tolnai tárlatán
Nagy Judit két képe látható most a Bárka szalon tolnai tárlatán
Fotó: A szerző felvétele

– Mindenféle művészetet szeretek – mondja –, például 13 évig táncoltam a Kapos Táncegyüttesben, de rengeteget kellett dolgoznom logopédusként, sokat túlóráztam, 19 intézménybe jártam ki, úgyhogy más nem fért be a mindennapjaimba. De tíz évvel ezelőtt új kollégák érkeztek, többfelé oszlottak a feladatok, a gyerekeim felcseperedtek, és a szabadidőmben nekiláttam festeni.

A beszédindításban is tud segíteni

Szakmája elismert képviselője. A következő szemesztertől a Pécsi Tudományegyetem Gyógypedagógiai Karán lesz óraadó. Minden korosztállyal foglalkozott már.

– A dombóvári Biztos Kezdet Gyermekházban voltam 4-5 évig tanácsadó – vázolja a részleteket. – Nemcsak a hibásan beszélő, de a beszélni egyáltalán nem akaró kicsiken is segíthet a logopédus. A beszédindítás nagyon korán elkezdhető. A legfiatalabb tanítványaim egy év körüliek voltak, a legidősebb meg 81 éves. Sztrókon és egyéb agyi történéseken áteső betegek, akik elvesztik a beszédkészségüket, bizalommal fordulhatnak a logopédushoz. A trauma súlyos, de többnyire javítható a helyzet, visszahozható a beszéd, kisebb-nagyobb mértékben.

Az absztrakttal is próbálkozik néha

A Bárka Művészeti Szalon tagja. Két festménye látható most Tolnán a Mag-házban, a bárkások csoportos kiállításán.

– Olajjal kezdtem, vászonra és falemezre festettem tájképeket, csendéleteket, emberalakokat – meséli. – A természetet és az épített környezetet is szeretem ábrázolni. Néha az absztrakttal is próbálkozom. Más technikai lehetőségek is izgatnak: kollázs, gipszelés stukkózás, térbe kiugró formák, textilek felhasználása, aranyozás. Vonz a szobrászat is, főleg az agyagdomborítások, a plakettek. Sok alkotótáborban megfordultam már, a legtöbbet egy zalai művésztelepen, a Kendlimajorban működő szabadiskolában tanultam.

Már 16 egyéni kiállítása volt

Logopédusként dolgozik Nagy Judit a Dombóvári járásban. Diplomáját 1986-ban szerezte Budapesten, a Báczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolán. Kiváló szakember, ami abból is lemérhető, hogy februártól óraadó lesz a pécsi egyetemen. Kedvelt szabadidős tevékenysége a festés. Időnként

térbe is kiugró műveket készít. Mintegy harminc csoportos és 16 egyéni kiállítása volt eddig. A Tolna vármegyében működő Bárka Művészeti Szalon tagja. (Az alkotóközösségnek jelenleg Tolnán van kiállítása, melyen Nagy Judit két festménye is látható.) Folyamatosan képzi magát, művésztelepekre, alkotótáborokba jár. Szeret olvasni, kirándulni és szívesen foglalkozik az unokáival. Három gyermeke, három unokája van.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a teol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában