Kézilabda

2022.03.01. 15:35

Átrobogott ellenfelén a remeklő FGKC

Nem állították komoly kihívás elé a kiesés elkerüléséért küzdő marcaliak a listavezető Szekszárdi Fekete Gólyák KC-t, mely huszonhárom góllal kiütötte ellenfelét a női NB II-es kézilabda-bajnokságban.

Fotó: Makovics Kornél

Hosszú idő után lépett ismét saját közönsége előtt pályára a Szekszárd, mely legutóbb november végén a Dunaújvárosi Kohász U22-es csapatát fogadta és győzte le a városi sportcsarnokban. Bordán Anna együttese a tavaszi nyitófordulóban magabiztos játékkal hozta el a két pontot Hévízről, a tabellán elfoglalt helyezések alapján újabb könnyű mérkőzésre volt kilátás.

A somogyiak nem is borították a papírformát, Csajkó Elizáék 4–0-val indítottak, majd a félidő derekán már tízzel vezettek (19. p.: 15–5). A második játékrészt ott folytatták, ahol az elsőt abbahagyták, lendületes játékukkal megduplázták előnyüket (32–12). Ezt a lefújásig meg tudták tartani, így sorozatban ötödik bajnokiját húzták be.

Női NB II, Dél-nyugat, 13. forduló

Szekszárdi Fekete Gólyák KC–Marcali VSzSE 41–18 (22–8)

Szekszárd, 100 néző. V.:   Sebestyén Á., Sebestyén B.

Szekszárd: Nagy A. – KAPÁS 13, Lengyelfalusy 2, Fehér 6 (4), GULYA 2, CSAJKó  11, Gulyás L. 3. Csere:  Schell, Kutasi (kapusok), KERINGER 3, Dinnyés 1, Bognár Zs., Bordán Alexandra, Baksai, Bencze. Vezetőedző: Bordán Anna.

Kiállítások: 8, illetve 6 perc.

Hetesek: 4/4, illetve 2/2.

„Magabiztosan indítottuk a mérkőzést, lendületes, gyors lerohanásokból szórtuk a gólokat. Jobb oldalon voltak gondok a védekezésünkben, a távolságot egy-két kihagyott ziccer csökkentette. A második félidő elején továbbra is öröm volt látni a játékunk tempóját és színvonalát. A kimagaslóan teljesítő Kapás Tekla és Csajkó Eliza vezérletével már 21 góllal vezettünk. Az utolsó húsz percben több összeállítást kipróbáltunk, emiatt is esett vissza a tempónk. Mégis egyéni villanásokból minimálisan növelni tudtuk a különbséget. Kíváncsian várjuk, hogy ez a teljesítményjavulás mit hoz a nehezebb mérkőzéseken” – értékelte a mérkőzést a szekszárdiak vezetőedzője.

A bajnokságban egy hét szünet következik, az FGKC legközelebb március 13-án a Gárdony-Pázmánd U23-as csapatát fogadja a városi sportcsarnokban (kezdés: 16 óra).

Női NB II, Dél-nyugat, az állás

1. Szekszárd 13 12 0 1 432–276 24

2. PEAC 13 12 0 1 403–287 24

3. Nagyatád 13 9 1 3 382–340 19

4. Fehérvár U22 13 8 2 3 403–363 18

5. DKKA U22 13 7 1 5 413–368 15

6. Rákosmente 13 6 2 5 354–383 14

7. Pázmánd U22 13 5 3 5 353–345 13

8. Hévíz 13 4 1 8 340–417 9

9. Siófok U22 13 3 1 9 383–432 7

10. Nagykanizsa 13 3 0 10 298–359 6

11. Marcali 13 2 0 11 308–392 4

12. Balatonboglár 13 0 3 10 291–398 3