Férfi kosárlabda NB I

2023.03.10. 20:18

Az oroszlányiak ellen tehet egy újabb lépést a nyolcba jutás felé az ASE

Újabb hazai meccset játszik az Atomerőmű SE NB I-es férficsapata: a piros-kékek az oroszlányiakat fogadják szombaton a Gesztenyés úti sportcsarnokban.

TEOL

A paksiak a kecskemétiek elleni pazar győzelem után ismét saját közönségük előtt futnak ki a pályára

Fotó: Molnár Gyula

Elképesztő első félidővel győzte le a kecskemétieket egy hete az Atomerőmű SE. Csirke Ferenc gárdája régen látott remek támadójátékkal rukkolt elő, s egy félidő alatt 60 pontnál (!) járt.

Végül 99–76-ra nyertek Kovács Ákosék, akiknek három vereség után a felsőházba kerüléshez nagyon kellett a győzelem. Milos Grubor 23, Eilingsfeld János 16, Paul Atkinson és Deon Edwin egyformán 14-14, Kovács Ákos pedig 13 pontot tett a közösbe – RÉSZLETEK ITT!

A siker egészen a hatodik helyig repítette előre az ASE-t, de megnyugodni nem lehet, mert nagyon éles a küzdelem az első nyolc helyért. Ezért is kell az újabb győzelem, az Oroszlányt hazai pályán mindenkppen meg kell verni. Idegenben ez egyszer már sikerült, a decemberi mérkőzésen 95–90-re nyert az ASE.

Az OSE Lions nincs jó formában, három veséggel a háta mögött érkezik Paksra a csapat, amelynek legjobbja, a szerb Djordje Dimitrijevics, aki az összesített teljesítmény (pontok, lepattanók, gólpasszok, szerzett labdák...) a tizenhetedik helyen áll 19,75-ös átlagával. Rá, és a litván Denis Krestininre (27. hely, 18-as átlag) oda kell figyelni, de agódni nem kell, mert a paksiak közül ezen a listán hárman is ott vannak az első tízben (Edwin 25,59-es átlagával harmadik, Atkinson 23,16-tal nyolcadik, Eilingsfeld 22,91-gyel kilencedik).

Magyarul: a pályán ki kell jönnie annak, hogy a paksiaké a jobbik együttes.

„Teljes csapattal sokkal veszélyesebbek tudunk lenni, bízom benne, hogy ez így is marad” – mondta a kecskemétiek elleni találkozót követően Kovács Ákos.

Jó hír, hogy az OSE ellen már Gulyás Milán is vállalni tud perceket, azaz mindenki Csirke Ferenc rendelkezésére tud állni a szombaton 19 órakor kezdődő összecsapáson. A találkozó azért kezdődik a szokottnál egy órával később, hogy a Paksi FC mérkőzéséről átérjenek a szurkolók az ASE csarnokába.