Kézilabda

2024.05.28. 15:05

Győzelemmel búcsúzott a bronzos idényétől a Hőgyész gárdája

A csepeliek elleni sikerével zárta le a 2023/2024-es szezonját a Hőgyészi SC az NB II-es férfi kézilabda-bajnokságban, ezzel győzelemmel búcsúzott el Héger Zsolt együttese szurkolóitól.

A Hőgyész tét nélkül fogadta utolsó bajnoki mérkőzésén a Csepelt, miután az előző fordulóban már bebiztosította bronzérmét az NB II-ben. Ezzel a felszabadult játékkal jól is kezdtek Héger Zsolt tanítványai, de a félidő közepén jött egy kisebb hullámvölgy, amivel fordítottak a vendégek (8–10). Időkérés után rendezte sorait a HSC és előnnyel mehetett a szünetre.

Győzelemmel zárta le a bajnokságot a bronzérmes Hőgyész
Forrás: Beküldött  kép

Kivételesen a második játékrész is jól indult hazai szempontból, Mikita Bence találatával a 34. percben a legnagyobb különbséget állították vissza a hőgyésziek (20–16). A negyedik helyre hajtó Pest vármegyeiek ugyanakkor nem adták fel, egy 5–1-es sorozattal egyenlítettek. Az újabb hazai időkérés azonban ismét átlendítette a Héger-csapatot a holtponton, ami szezonbeli tizenhatodik győzelmüket eredményezte. A bronzérem június 15-én kerül a hőgyésziek nyakába.

Férfi NB II, E-F csoport, felsőház, 8. forduló
Hőgyészi SC–Csepel DSE 29–28 (18–15)
Tamási, 100 néző. V.: Bán-Farkas, Székely Z.
Hőgyész: Szente – Teimel M., CSESZKÓ 5, MIKITA 6 (2), GADÁNYI 1, Vojkovics I., SZAKCSI 11 (3). Csere: Farkas G. (kapus), Vald 3, Szabó T., Vojkovics Gy. 3, Széles, Pencs. Edző: Héger Zsolt
Kiállítások: 6, illetve 6 perc.
Hétméteresek: 6/5, illetve 4/4.

„Ezen a mérkőzésen csak egyetlen eredmény volt elfogadható, az a győzelem. Győztes mérkőzéssel szerettünk volna búcsúzni a bajnokságtól, szerettük volna kiszolgálni lelkes szurkolóinak, akiknek köszönjük az egész éves buzdítást, mindenhol hazai pályán érezhettük magunkat. A tamási fürdő medencéjének vize és a szauna meghozta a jó hangulatot és a győzelmet. Végül Győri Balázs elnöknek ezzel a sikerrel szeretnénk boldog születésnapot kívánni” – fogalmazott utolsó bajnoki mérkőzést követően Héger Zsolt.