2024.05.29. 10:54

A Szekszárdi UFC az új idényben is az NB III-ban szerepelhet (képgalériával)

Kiharcolta a bennmaradást, így a 2024/2025-ös idényben is az NB III-as focibajnokságban szerepelhet a vármegyeszékhely csapata. A Szekszárd zsinórban a 18. szezonját kezdheti meg a harmadik osztályban.

A labda a Fehérvár kapujában: a Szekszárd ezzel a góllal maradt bent az NB III-ban

Nagy kő esett le a szekszárdi drukkerek szívéről azután, hogy kedvenc csapatuk az NB III-as focibajnokság utolsó fordulójában legyőzte az NB I-es Fehérvár FC tartalékjait, s ezzel meghosszabbította tagságát a honi harmadik ligában.

Bennmaradt az NB III-ban a Szekszárdi UFC
Kiszely Dominik szerezte a győzelmet és a bennmaradást érő találatot (Forrás: Makovics Kornél)

Kevesen hittek benne, hogy sikerülni fog a sárga-feketéknek, akik négy vereséggel kezdték a 2023/2024-es szezont, s az első hét fordulóban hatszor vesztesen hagyták el a pályát. A mohácsiaktól hazai pályán elszenvedett 2–1-es vereség után a vezetőség megköszönte annak a Turi Zsoltnak a munkáját, aki három évig ült a sárga-feketék kispadján, s utódjául a klubhoz ezer szállal kötődő Mészáros Istvánt nevezte ki vezetőedzőnek.

A szakember – aki Turi mellett pályaedzőként dolgozott – jól ismerte a keretet, a játékosokat, de tudta, hogy nagyon kemény fába vágta a fejszéjét.
Már Mészáros István harmadik meccsén meglett a szekszárdiak első győzelme, s a rivális PTE-PEAC elleni sikert még újabb kettő követte: a Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő (3–0) és a Paksi FC második csapata (1–0) ellen is győzni tudtak a sárga-feketék. Így sem tudott elmozdulni a csapat az utolsó előtti helyről (csak a dunaújvárosiakat tudta megelőzni), de piskálolt már a fény az alagút végén, így lehetett reménykedni.

Így sem ígérkezett könnyűnek a tavaszi hadjárat, már csak azért sem, mert a versenykiírás szerint az osztály utolsó három helyezettje mellett a tizenharmadikat is meg kellett előzni – a biztos bennmaradáshoz.

Szerencsére a játékosoknak helyén volt a szívük, minden egyes meccsen nagyot küzdöttek, szereztek az őszi három mellé négy győzelmet, ötször döntetlenre végeztek és mindössze négy alkalommal hagyták el vesztesen a pályát.

Nagy bravúrokat is végrehajtottak Arena Árminék, akik 0–0-ás döntetlent játszottak a bajnok Szentlőrinccel, 1–1-re végeztek a bronzérmes Nagykanizsával, az utolsó meccsen pedig hatalmas küzdelemben 2–1-re legyőzték a fehérváriak tartalékjait, kivívva a bennmaradást, egyúttal a vámegyei élvonalba küldték ellenfelüket.

Nagyszerű volt a hangulat a záró meccsen – nagyon régen voltak ilyen sokan a sok csatát megélt, de már ütött-kopott városi stadionban. Lehettek vagy ötszázan a lelátókon, már-már a legendás NB II-es korszakot idézte a hangulat. A labdaszedő gyerekek a találkozó után befutottak a pályára, együtt ünnepeltek a csapattal – jó volt ezt is látni.

Pedig nagyon ki volt ez centizve az egész történet: Kiszely Dominik győztes gólja a 87. percben született meg, de megszületett, és rá is szolgáltak a sárga-feketék arra, hogy megszülessen.

A szekszárdiak tehát maradtak az NB III-ban, s zsinórban a 18. szezonjukat kezdhetik majd meg augusztusban. Reméljük, hogy a keret együtt tartásával, a szakmai stáb megtartásával egy kis erősítéssel az új szezonban sokkal sikeresebb lesz a csapat, mert azt látni lehet, hogy ha van eredmény, ha van küzdelem, ha van jó játék, akkor van nézőközönség is, amely képes együtt élni a játékkal.

Mindent egybevetve ez egy sikeres idény volt a Tolna vármegyei labdarúgás számára, hiszen a négy induló, az újonc FC Dunaföldvár, a Paksi FC második számú csapata és a Bonyhád-Majos is megőrizte NB III-as tagságát, ellenben a baranyaiak és a Fejér megyeiek bosszankodhattak, szomorkodhattak, hiszen a Mohács és a PTE-PEAC, valamint a kis Vidi és a Dunaújváros alászállt, és az új szezonban csak a vármegyei első osztályban szerepelhet.