2024.07.16. 06:00
Kihirdették a pénzdíjas Miss Mesterséges Intelligencia szépségverseny győzteseit
Egy ismert modell, például Kim Kardashian egymillió eurót keres egy Instagram-fotóval... Ez kisebb reklámügynökségek számára abszurd, kifizethetetlen összeg. Bezzeg az MI által generált nők és férfiak ingyen pózolnak, nincs hatalmas – sőt, semmilyen – egójuk.
Viva Lalina, mesterséges intelligenciával alkotott nő
Forrás: Miss AI
Az első helyezést nyert virtuális modell alkotója a The World AI Creator Awardson 5000 dolláros jutalmat kapott.
A képgeneráló és a szöveggeneráló mesterséges intelligencia fejlődésével lehetőség nyílik olyan virtuális modellek létrehozására, amelyek sikeresek a közösségi médiában és más hirdetési felületeken. Talán észre sem vesszük, de egyre gyakrabban tűnnek fel termékreklámokban. Például egy tavaly novemberben hatalmas feltűnést keltett Aitana nevű modell – mi is írtunk róla – hírességektől kap randevúajánlatokat, 322 ezer követője van, miközben nem is létezik.
A virtuális modellek számára szervezett Miss AI szépségversenyt a The World AI Creator Awards keretében rendezték. Szervezői úgy hirdették, mint „az első mesterséges intelligenciával generált, virtuális modelleket bemutató szépségversenyt”.
Elbírálásuk szempontja „szépségükön kívül” „a kérdésekre adott válaszaik tartalma”, „a virtuális modell elkészítéséhez használt technológia minősége” és „közösségi befolyásuk, például Instagram-követőik száma” volt. Az alábbi négytagú zsűri szemlézte a versenyzőket.
Szavazataik alapján az első Kenza Layli, aki főként Marokkóban, a második Lalina, aki Franciaországban, a harmadik pedig Olivia C lett, aki leginkább Portugáliában „dolgozik”.
Íme, így néz ki az első helyezett Kenza Layli az Instagramon. A cikk készítésekor 207 000 követője van.
Az alábbi, második helyezett Lalina 122 000 Instagram-követővel rendelkezik.
A harmadik helyezett Olivia C 13 000 követőt tudhat a magáénak.
A Miss AI verseny sokakat aggaszt, mivel az emberi szépség további káros szabványosításához vezethet. Például Kelly McNerney, aki a Cambridge-i Egyetemen tanulmányozza a mesterséges intelligencia fejlődését, azt mondja, „a virtuális modellek létrehozására használt AI felerősíti a világban amúgy is létező irreális mintákat”.
Margaret Mitchell mesterséges intelligencia etikával foglalkozó kutató szerint „borzasztó belegondolni, hogy az MI által generált virtuális modellek milyen károkat okozhatnak a gyermekek énképében”. „Ha a fizikailag követhetetlen szépségszabványok széles körben elterjednek, a gyerekek, fiatalok fájdalmasan érzékelni fogják a különbséget saját testük és a tökéletesre csiszolt szabványok kinézete között. Nyilván elkezdenek beavatkozások után kutatni, megkérdőjelezhető megbízhatóságú bőrápoló termékeket fognak használni, és koplalnak, hogy megfeleljenek egy sohasem létezett szépségideál követelményeinek.”
Digitália
- Segítség! Houston, idefent az agyunk nem működik jól
- Akkor most utáljuk a karácsonyi videót?
- „Kérlek, halj meg!” – mi is megkérdeztük, miért adott ilyen tanácsot a chatbot egy egyetemistának
- Hogyan műt ez a robot csupán videókból tanulva úgy, mint az emberi orvosok?
- Ki hinné? Az első tömeges virtuális találkozót 1916-ban tartották