Kézilabda

2024.05.28. 08:20

Hibátlan mérleggel zárta a bajnoki alsóházat a Fekete Gólyák! (galériával)

Az NB II-es kézilabda-bajnokság alsóházának utolsó fordulójában a Szekszárdi Fekete Gólyák KC 30–20-ra legyőzte a Budaörs fiataljait, ezzel százszázalékos mérleggel nyerte meg csoportját.

Egyetlen cél vezérelte a Fekete Gólyák együttesét, hogy hibátlan mérleggel zárja le az alsóházi rájátszást. Ehhez az első negyedórában távol került a gárda, a puha védekezésen Kapás Tekla és Bognár Zsanett betörésből szerzett góljaik sem segítettek (6–9). A kapuba beálló és jó teljesítményt nyújtó Péti Anna vezérletével csökkent a kapott gólok száma, elöl pedig Bognár feljavulásával és Szentes Lili bekapcsolásával sikerült egyenlíteniük a szekszárdiaknak, sőt a félidőre már előnnyel mentek.

Bognár Zsanett végig a Fekete Gólyák húzóembere volt az alsóházban

A második félidő nagy részében felváltva estek a gólok, a hazaiak főleg a védekezésben követtek el buta hibákat. Az utolsó 12 perc remekül sikerült a részükről, a Kaveczki Edinát és Schell Gabriellát nélkülöző FGKC egy 8–1-s szakasszal fölényessé tette a győzelmet. A sikerhez kellett Péti jó teljesítménye, míg a rájátszásban szinte végig kimagaslóan szereplő Bognár-Szentes páros ezúttal is hozta a magas szintet, de természetesen a többiek eredményessége is kellett a sikerhez. Az utolsó gólt Tompai Laura szerezte, akinek az első gólja volt a felnőtt csapatban.

NB II, E-F csoport, alsóház, 8. forduló
Szekszárdi Fekete Gólyák KC–Moyra Budaörs-Handball U21 30–20 (14–12)
Szekszárd, 70 néző. V.: Matic, Nádasdi
Szekszárd: Szalai – Bencze D., Farkas A. 4, Kapás 5, Pataki 2, BOGNÁR 11 (1), SZENTES 6. Csere: PÉTI (kapus), Szmacska 1, Tompai 1, Köbli, Müller K. Edző: Bordán Anna
Kiállítás: 8, illetve 10 perc.
Hétméteresek: 2/1, illetve 7/5.

„Az idegenbeli mérkőzés tapasztalata alapján talán kicsit könnyebb mérkőzésre számítottunk. A budaörsi fiatalok nagyon sokáig jól játszottak és komolyan megnehezítették a feladatunkat. A nyitott védekezésük ellen borzasztó sok labdát adtunk el, de mindenképpen pozitívumnak kell tekinteni, hogy a rövidebb kispadunk ellenére a végén mi teljesítettünk jobban. Az utolsó két mérkőzésre tervezett kis részfeladatot, Laura gólját is megoldottuk” – értékelte a találkozót Bordán Anna.