Kézilabda

2024.05.21. 10:45

Újabb sikerével helyezésben „kimaxolta” az alsóházat a Fekete Gólyák

Hetedik alsóházi bajnoki mérkőzését is megnyerte a Szekszárdi Fekete Gólyák KC női kézilabda-csapata, ezzel bebiztosította első helyét.

Teol.hu

Szentes Lili tíz gólig jutott Szigetszentmiklóson

Fotó: Mártonfai Dénes

A mérkőzés elején a játékvezetői ítéleteknek köszönhetően tartotta magát a vendéglátó, de negyedóra után alkalmazkodott a helyzethez a Fekete Gólyák. Kicsit több volt a szokottnál a hiba, de Kaveczki Edina indulás, Szentes Lili szélről lőtt góljaival a félidőre komoly előnyt szereztek a vendégek.

A második első felében sok helyzetet hagyott ki az FGKC és a hetek óta jól működő belső védekezésében is gondok jelentkeztek. Később a hazaiak előbb Kaveczkit, majd cseréje után Bognár Zsanettet kísérték követő emberfogással. A nagyobb területet kihasználva Farkas Anita gólszériája következett, így kialakult a legnagyobb különbség (51. perc: 19–32.). Kellett is a nagy előny a szekszárdiaknak, mert a végére teljesen szétesett a koncentrációjuk, az utolsó nyolc percben három kihagyott helyzet mellett hét (!) eladott labdát rögzíthettek.

NB II, E-F csoport, alsóház, 7. forduló
Szigetszentmiklós NKSE II–Szekszárdi Fekete Gólyák KC 25–33 (13–20)
Szigetszentmiklós, 30 néző. V.: Redling, Uhrin
Szekszárd: Schell – FARKAS A. 8, Kapás 1, Pataki 2, Bognár Zs. 5 (2), Kaveczki 6, SZENTES 10. Csere: Péti (kapus), Bencze 1, Szmacska, Tompai, Köbli
Kiállítások: 8 perc+piros lap, illetve 12 perc.
Hétméteresek: 5/1, illetve 3/2.

„A hazai tizenöt gólos győzelem után, minden figyelmeztetés ellenére, kissé könnyedebbé vettük a mérkőzést. A helyzetkihasználásunk közepes volt, a 15. perc után sok labdát szereztünk és idei legtöbb indításgóllal eldöntöttük a mérkőzést. A vége nem volt szép, de ezzel a győzelemmel helyezésben elértük a maximálisan adódó célt. A utolsó hazai mérkőzésen nem lehet más a cél, mint megőrizni a rájátszásban hibátlan mérlegünket” – értékelte a találkozót Bordán Anna, a szekszárdiak edzője.