2024.08.22. 16:14

Brazil-veréssel elődöntős a vb-előselejtezőn a válogatott

A magyar női kosárlabda-válogatott magabiztos, 87–66-os győzelmet aratott a brazil csapat felett a ruandai világbajnoki előselejtező harmadik, utolsó fordulójában, ezzel bejutott az elődöntőbe.

A tavalyi Amerika-bajnokság győztese meglehetősen kevés pontot dobott az első két negyedben. Jól működött a magyar védekezés, a távoli kísérletek pedig pontatlanok voltak brazil oldalon. A dél-amerikaiak az első szakaszban csupán kilenc pontig jutottak, majd a másodikban 14-et hoztak össze, de ebben az is szerepet játszott, hogy a magyarokra több szabálytalanságot ráfújtak, emiatt a brazilok hamar elkezdhették dobni a büntetőket. A magyar csapat jól játszotta meg a centereit, Kiss Virág és Határ Bernadett is többször helyzetbe tudott kerülni.

Tovább él a magyar válogatott világbajnoki selejtezős reménye
Forrás: FIBA

Kányási Veronika a nagyszünet előtti utolsó másodpercben engedett el egy hárompontost, ezzel 40–23 volt az állás a felénél. A magyarok a harmadik negyed elején elléptek riválisuktól, már közel 30 pont is volt a különbség (64–37), ezzel pedig gyakorlatilag eldőlt a találkozó. A dél-amerikaiak a zárónegyedben csak némiképpen tudtak felzárkózni, a magyarok így is simán nyertek.

A szekszárdi nevelésű játékosok közül Studer Ágnes bő 21 perc játékidő alatt nyolc pontja (3/6 mezőnyből) mellett 3 lepattanót és 6 gólpasszt jegyzett, Miklós Melinda pedig két percet töltött a pályán, ezalatt egy büntetőt értékesített és leszedett egy lepattanót.

A kigali viadalon szombaton rendezik az elődöntőket, a torna vasárnapi győztese jut a vb-selejtező mezőnyébe, amelyre 2026 márciusában kerül sor. A 2026-os világbajnokságon 16 válogatott szerepel Berlinben.

A csoport végeredménye: 1. (elődöntős) Szenegál 6 pont, 2. (elődöntős) Magyarország 5, 3. Brazília 4, 4. Fülöp-szigetek 3