Ultrafutóverseny

2024.08.17. 12:50

Korábbi pályacsúcsát döntötte meg a Korinthosz győztese

Bódis Tamás sikerével zárult a Baja és Szekszárd közötti 80 kilométeres ultrafutóverseny. Az MTK sportolója korábbi pályacsúcsát megdöntve 5:37:18 órás idővel nyerte a Korinthoszt.

A 36. születésnapján nem olyan régen ünneplő futó azt követően, hogy egy hete megnyerte az 50 km-es Ultrafutó Magyar Bajnokságot Nagyatádon, szombaton 5:37:18 órás rajt-cél győzelmet aratott a Korinthosz leghosszabb távján. Az időeredményével saját korábbi pályarekordját döntötte meg, amit még 2020-ban állított fel (5:42:23 óra).

Bódis Tamás saját pályarekordját döntötte meg a Korinthosz ultrafutóversenyen
Forrás: A szerző felvétele

Az MTK futója mögött Csomai-Kürtössy Roland Norbert jött be második helyen 6:11:59 órás idővel, a dobogó harmadik fokára pedig Szkridon Gellért állhat fel (6:23:38 óra). A hölgyeknél a tavalyi 160 kilométer győztese, Mórocza Andrea szakította át elsőként a képzeletbeli célszalagot 6:37:51 órás időeredményével.

A Keselyűsről induló 40 kilométeres távon a hivatalos időmérő szerint Kadlecsik Milán nyert 5:58:27 órás eredménnyel, míg a hölgyeknél Dr. Kadlecsik Angéla végzett az élen 6:47:27-es idővel.

Mórocza Andrea a 160 után idén 80 kilométeren győzött a Korinthoszon

Az ultrafutóverseny 2014 óta íródó történetében – 2017 után először – anyagi megfontolásból nem rendezték meg a 160, egészen precízen a 161,08 km-es, vagyis a 100 mérföldet távot.