Női kézilabda

2 órája

Hazai pályán megvan a Szekszárd első győzelme

A női NB II-es kézilabdabajnokság 2. fordulójában a Szekszárdi Fekete Gólyák KC 38–32-re legyőzte otthon a Dunaújvárosi Kohász KA fiataljait.

Idegesen kezdett mindkét csapat, a vendégek az első hat, a hazaiak az első hét támadásukból nem tudtak betalálni, ebből háromszor a kapufát találták el Farkas Anitáék. A sok pontatlanság után a Szekszárd nyugodott meg hamarabb, át is vették a kezdeményezést, ezzel együtt a vezetést (13. perc: 6–5) és megnyugtató előnnyel mehettek a félidei pihenőre. A második játékrész eleje hullámzó volt, az acélvárosi fiatalok egy percre sem adták fel, aminek következtében kétszer is visszakapaszkodtak egy gólra. A Fekete Gólyák viszont jól állta a rohamokat és a mérkőzés hajrájában eldöntötte a két pont sorsát.

Vasas Edina egy tucat gólt rámolt be az újvárosiak kapujába
A Szekszárd irányítója, Vasas Edina egy tucat gólt rámolt be az újvárosiak kapujába
Fotó: Kiss Albert

„Sok támadást vezettünk, amikor a védekezésben feszesebbé váltunk és volt összhang a kapusokkal, akkor könnyebben el tudtunk lépni néhány góllal. Küzdelmes mérkőzésen megérdemeltük a két pontot” – fogalmazott Tatai Tamás.

NB II, E csoport, 2. forduló
Szekszárdi Fekete Gólyák KC–Dunaújvárosi Kohász KA U21 38–32 (17–13)
Szekszárd, 50 néző. V.: Hornyik, Rozina
Szekszárd: Schell – Kapás 5 (1), Bognár Zs. 3, Dinnyés 3, VASAS 12 (1), Farkas A. 8 (1), Pataki 2. Csere: Nagy A., Péti (kapusok), Szentes 5, Orbán E., Köbli, Tompai, Müller K. Edző: Tatai Tamás
Kiállítások: 6, illetve 6 perc.
Hétméteresek: 3/3, illetve 3/2.

Válogatott szünet miatt a hétvégén az NB II-ben sem rendeznek fordulót, a Szekszárd legközelebb október 5-én a két vereséggel rajtoló Nagyatádot fogadja.

1.PTE PEAC3300105–736
2.DKKA U21210170–672