Férfi kézilabda

3 órája

A végjátékig szorossá tudta tenni a rangadót a Hőgyész

Két perccel a mérkőzés vége előtt támadhatott a vezetésért, végül 35–32-es vereséget szenvedett hazai pályán a Hőgyészi SC a Nagykanizsa ellen a férfi NB II-es bajnokság alapszakaszában.

Az előző idény bronzérmese a legutóbbi ezüstérmest fogadta a forduló rangadóján, amit jól kezdett Héger Zsolt együttese. A tizedik perc elején 9–4-re vezettek a hazaiak, és bár innen át tudta venni a vezetést a Nagykanizsa (10–11), még időben jött időkéréssel és 4–1-es hozadékával megalapozta a Hőgyész a félidei vezetését. A háromgólos előny öt perc után elfogyott (19–19), onnan  vendéglátó futott az eredmény után, egészen 32–32-ig sikeresen is tette. Az előző fordulóban a NEKA ellen győztes gólt szerző Cseszkó Mihály, majd Mikita Bence is lövést hibázott, így harmadik hazai mérkőzésén a második vereségét szenvedte el a HSC.

Nem sokon múlt a Hőgyész sikere
Forrás: Hőgyészi SC

NB II, E csoport, alapszakasz, 5. forduló
Hőgyészi SC–Nagykanizsa 32–35 (18–15)
Tamási, 125 néző. V.: Kovács I., Simó A.
Hőgyész: Farkas G. – Teimel, VALD 3, MIKITA 8 (1), Gadányi, Vojkovics I. 1, SZAKCSI 7 (1). Csere: Szente, Hudra (kapusok), Szabó T., VOJKOVICS GY. 4, BUJTÁS 3, CSESZKÓ 6, Pencs, Kocsis B. Edző: Héger Zsolt
Kiállítások: 2, illetve 2 perc
Hétméteresek: 5/2, illetve 3/2

„Gratulálok az egész csapatnak, szívüket, lelküket kitették a pályán és az akarattal se volt baj. A szezonban most játszottunk a legjobban, előreléptünk a technikai hibák, valamint az eladott labdák számában. Tudom, hogy a sportban nincs „ha”, de ha a hétmétereseinket belőjük és lett volna még két védésünk, akkor ez a szezon meglepetés mérkőzése lehetett volna. Az utolsó két percben két lövést rontottunk, így elmaradt a pontszerzés” – értékelte a találkozót Héger Zsolt.

A bajnokságban egy hét szünet következik, a hőgyésziek legközelebb október 26-án Siklóson lépnek pályára.