Férfi kézilabda

3 órája

Az utolsó pillanatban Cseszkó Mihály volt a Hőgyész hőse

Az utolsó pillanatban Cseszkó Mihály találatával 31–30-ra legyőzte a Hőgyészi SC a NEKA fiataljait a férfi NB II-es bajnokságban.

Öt-egyes védekezéssel kezdtek a Balaton-partiak, ami nem lepte meg Héger Zsolt csapatát, 6–3-mal indított a Hőgyész. A vendégek később hatos falra váltottak, ami megakasztotta a hazaiak támadójátékát, ráadásul a játékrész kétharmadánál 13–9-re el tudott lépni a NEKA. Iidővel alkalmazkodott ehhez a vendéglátó, és 6–1-es sorozattal végül előnnyel mehetett a szünetre. Fordulás után is a HSC maradt lendületben, 23–17-re is megléptek, de a boglári fiatalok indításokból és lerohanásokból visszajöttek a meccsbe (54. perc: 27–27). Az utolsó szó a hőgyészieké volt, Cseszkó Mihály tizenkét méterről, 59:59 percnél megszerezte a győztes találatot.

Szakcsi Dávid (pirosban) hét gólig jutott a Hőgyész mezében a NEKA elleni rangadón
Forrás: Hőgyészi SC

„Nagyon örülök a győzelemnek, fontos mérkőzést nyertünk meg. Támadásban és védekezésben is azt kaptam a NEKA-tól, amire számítottam. Támadójátékunk szinte végig jól működött, felállt védekezésünk végig jól működött. A sok technikai hiba és eladott labda miatt a lerohanásokkal meggyűlt a bajunk, ezen kellene javítanunk. Gratulálok Lehőcz Zoltánnak és csapatának, gratulálok a csapatomnak, hogy végig küzdöttek és, hogy a végjátékba is helyén volt az eszük!” – fogalmazott Héger Zsolt.

NB II, E csoport, alapszakasz, 4. forduló
Hőgyészi SC–NEKA U21 31–30 (15–14)
Tamási, 150 néző. V.: Bujdosó, Horváth V.
Hőgyész: Hudra – Teimel 2, VALD 4, VOJKOVICS Gy. 5, Gadányi 2, Vojkovics I. 2, SZAKCSI 7 (1). Csere: Hudra, Farkas G. (kapusok), Szabó T., BUJTÁS 3 (1), CSESZKÓ 5, PENCS 1, Kocsis B. Edző: Héger Zsolt
Kiállítások: 6, illetve 8 perc + piros lap.
Hétméteresek: 3/2, illetve 2/1.