Férfi kézilabda

13 órája

Fájó vereségbe szaladt bele a Hőgyész Mecseknádasdon

Nem várt vereséget szenvedett a férfi NB II-es kézilabda-bajnokságban a Hőgyészi SC, amely 30–28-ra alulmaradt az addig nyeretlen Expressz Zálog Mecseknádasd vendégeként.

Rémálomszerűen kezdődött a találkozó Héger Zsolt csapata számára, az első hat támadásából csupán egy gólt szerzett, a 10. percben pedig 7–1-es hazai vezetést mutatott az eredményjelző. Egy az egy elleni és beállós játékra állt át a Hőgyész, amivel visszajöttek a meccsbe és a félidőre már előnnyel mehetett. A szünetről is rossz formában jöttek vissza a látogatók, sok volt a rontott lövés, amikből lerohanta őket a Mecseknádasd. A 46. percben utolérte ellenfelét a HSC (22–22), de Szakcsi Dávid harmadik két perce megtörte a lendületet, ami a csapat két pontjába került.

Bujtás Bence három gólig jutott a Mecseknádasd–Hőgyész bajnokin
Fotó:                                      / Forrás: Hőgyészi SC

„Védekezésben nem voltunk túl acélosak, tudtuk, mi vár ránk, készültünk is rá, mégis középen sokszor átjáróház voltunk. Ezen javítanunk kell hétvégéig, ahogy nem elég az sem, hogy egy mérkőzésen belül 15-20 percig játszunk jól” – fogalmazott Héger Zsolt.

A hőgyésziek szombaton 18 órakor a NEKA U21-es csapatát fogadják.

NB II, E csoport, 3. forduló
Expressz Zálog Mecseknádasd–Hőgyészi SC 30–28 (15–16)
Mecseknádasd, 80 néző. V.: Kovács T., Mándli
Hőgyész: Szente – BUJTÁS 3, Cseszkó, Vojkovics Gy. 2, Gadányi, SZŰCS P. 8 (2), SZAKCSI 5. Csere: Hudra, Farkas G. (kapusok), Szabó T., Mikita 3, Vald 3, Vojkovics I. 2, PENCS 2. Edző: Héger Zsolt
Kiállítások: 4, illetve 8 perc + piros lap.
Hétméteresek: 4/4, illetve 2/2.