Kézilabda

2024.05.21. 15:00

Veresége ellenére bronzérmes az NB II-ben a Hőgyészi SC!

Több kulcsjátékosát nélkülözve és egyéb hátráltató tényezőkkel a Hőgyészi SC 27–18-ra alulmaradt a bajnok Százhalombatta otthonában a férfi NB II-es kézilabda-bajnokság felsőházában.

Pencs Barnabás (labdával) versenyfutása a százhalombattai Fekete Gáborral

Fotó: Mártonfai Dénes

Az első tíz percben tudott csak ki-ki mérkőzést játszani a listavezető otthonában a Hőgyész, mígnem Vojkovics Gyulát kétszer kétperces, Gadányi Tibort szimpla kiállítással nem sújtották a játékvezetők. Az emberhátrány megzavarta a vendégeket, de Szente Gábor a védéseivel próbálta életben tartani a csapatot. A Mikita Bencét, Pap Ádámot és Bujtás Bencét nélkülöző hőgyésziek a második játékrészben egyre többet hibáztak, így Héger Zsolt a félidő nagy részében a fiataloknak szavazott bizalmat, akik éltek a lehetőséggel, de megfordítani nem tudták az eredményt.

Miután a NEKA U21-es csapata győzni tudott Csepelen (28–26), a Hőgyész veresége ellenére is bebiztosította harmadik helyét a tabellán, így a gárda sorozatban harmadik bronzérmét szerezte az NB II-ben

NB II, E-F csoport, felsőház, 7. forduló
Százhalombattai KE–Hőgyészi SC 27–18 (11–7)
Százhalombatta, 300 néző. V.: Bátori, Szécsi
Hőgyész: SZENTE – Teimel 1, Vald 2 (1), Vojkovics Gy., Gadányi 1, VOJKOVICS I. 3, SZAKCSI 1. Csere: Hudra, Farkas G. (kapusok), SZŰCS P. 4 (2), SZABÓ T., Széles 1, Cseszkó 2, PENCS 2. Edző: Héger Zsolt
Kiállítások: 10, illetve 12 perc.
Hétméteresek: 7/4, illetve 4/3.

„Szeretnék gratulálni a Százhalombattának a bajnoki címhez, de a legfontosabb, hogy gratulálhatok a csapatomnak a bronzéremhez! Büszke vagyok a játékosaimra – kezdett bele értékelésébe Héger Zsolt. – Jól kezdtük a mérkőzést, aztán voltak, akik nem engedték, hogy megnehezítsük a bajnokesélyes dolgát. A mérkőzésen rengeteg technikai hibánk volt, így idegenben nem lehet mérkőzést nyerni. Örülök, hogy a fiataloknak sok játéklehetőséget tudtam adni, utolsó mérkőzésünkre a szokásos heti egy edzésünket a tamási strand medencéjében tartjuk. Mindent megteszünk szombaton, hogy győzelemmel tudjunk búcsúzni a lelkes szurkolóinktól.”