Kajak-kenu

2024.07.03. 17:53

Kiszli Vanda és Jámbor Lotti a dobogó tetejére állhatott a győri válogatón

A szekszárdiak tehetsége, Jámbor Lotti az ifjúságiak között szerzett arany- és bronzérmet a világ- és Európa-bajnoki maraton válogatón. Kiszli Vanda rövid körön és klasszikus távon sem talált legyőzőre.

Rövid körön és klasszikus távon is csak megszorongatni tudták ideig-óráig Kiszli Vandát a maraton világ- és Európa-bajnokság hazai válogatóján, így már több, mint két éve nem lehet letaszítani itthon a trónról az Atomerőmű SE kajakosát. A kilencszeres világbajnok már a rajtnál élre tört a 3,4 kilométeres távon, az első futószakaszig Kőhalmi Emesével haladt elől, de miután riválisa hibázott a kiszállásnál, Kiszli Vandának nem kellett izgulnia a rajt-cél győzelme miatt. A hosszabbik távon nagyot csatázott a Kovács Katalin Akadémia növendékével, de végül a paksi kiválóság egy másodperccel előzte meg Kőhalmit.

Kiszli Vanda egyesben mindkét távon győzött a győri válogatón
Fotó: Szalmás Péter / Forrás: MKKSZ

Az ifjúságiaknál a szekszárdi Jámbor Lotti előbb a rövid körön szerzett bronzérmet, majd szerdán a klasszikus távon nem talált legyőzőre a válogatón. Klubtársa, Dulai Barnabás tizennegyedikként zárt 3,4 kilométeren. A hosszabb távon Bodnár Bálint hetedik, Bódi Álmos Gábor kilencedik, Biró Levente Dominik 11. helyen végzett.

Felnőtt, U23 és Ifjúsági Maraton Válogató
Felnőtt, K-1, rövid kör (3,4 km), nők: 1. Kiszli Vanda (Atomerőmű SE) 16:14,030, 2. Kőhalmi Emese (Kovács Katalin Akadémia) 16:28,710, 3. Csikós Zsóka (Szolnoki Kajak-Kenu Klub) 16:33,390 perc. Klasszikus táv (26 km): 1. Kiszli Vanda 1:55:16,410, 2. Kőhalmi Emese 1:55:17,410, 3. Czéllai-Vörös Zsófia (Graboplast Győri Vízisport SE) 1:55:20,630 óra

Jámbor Lotti mindkét távon indulási jogot szerzett a világbajnokságra és a kontinenstornára
Forrás: MKKSZ

Ifjúsági, K-1, rövid kör (3,4 km), nők: 1. Reisz Janka (Újpesti TE) 16:52,780, 2. Molnár Kinga (Lágymányosi Spari Vízisport) 16:54,800, 3. Jámbor Lotti (Szekszárd) 17:07.130 perc. Klasszikus táv (18 km): 1. Jámbor Lotti 1:23:01,130, 2. Reisz Janka 1:23:35,690, 3. Kmetyó Klaudia (Újpest) 1:25:11,410 óra

Ifjúsági, K-1, rövid kör (3,4 km), férfiak: 1. Kaed Ádám Said (Lágymányosi) 15:33,310..., 14. Dulai Barnabás (Szekszárd) 17:07,740 perc. Klasszikus táv (22 km): 1. Zemen Dániel (Építők Margitszigeti DKC) 1:31:49,910..., 7. Bodnár Bálint (Szekszárd) 1:39:24.160..., 9. Bódi Álmos Gábor (Szekszárd) 1:40:11,030..., 11. Biro Levente Dominik (Szekszárd) 1:45:14,730 óra