Az Európa Kupában folytatják

2 órája

Euroliga-selejtező: a Brno bírta jobban a hajrát, kiesett a KSC Szekszárd (galériával)

Hiába vezetett tíz ponttal, végül 80–73-ra kikapott a Tarr KSC Szekszárd hazai pályán a cseh Zabiny Brno együttesétől az Euroliga selejtezőjének visszavágóján.

Közel hat év után játszott újra hazai pályán Euroliga-selejtezőt a Szekszárd, amely 2018 októberében a francia ESB Villeneuve-d’Ascq együttesét fogadta és az „odavágón” hatalmas bravúrt bemutatva 71–68-ra legyőzte rutinosabb ellenfelét. Ezzel a hárompontos sikerrel szerda este a sportcsarnokban jelen lévő majdnem minden szurkoló elégedett lett volna (a cseheket két tucat drukker, köztük Zabak, a béka, vagyis a kabalafigura kísérte el), hiszen az azt jelentette volna, hogy a Tarr KSC ledolgozta az első mérkőzésen összeszedett minimális hátrányát és története során harmadszor (2021 és 2022 után) a legrangosabb európai kupasorozatban bizonyíthat újfent.

Marena Whittle 23 pontja is kevés volt a Szekszárdnak a győzelemhez
Fotó: Molnár Gyula

A szerdán reggel tolnai otthonában 92 éves korában elhunyt Sáth Sándor tiszteletére gyászszünet vezette fel a találkozót, ami szintén nem kezdődött jól szekszárdi részről. Akárcsak a kinti találkozón, most is sok lepattanót szedett a Brno, ráadásul a palánk alatt képtelenek voltak hibázni, ezért sokáig a KSC futott az eredmény után. Az első negyed végén Horváth Bernadett duplájára dobhatott még egy büntetőt, amivel először álltak közelebb az Euroliga csoportköréhez a kék-fehérek, de a második negyed elején négypontos duzzasztott előnyük a center Steph Kostowicz jóvoltából eltüntették a csehek (27–27). Időt is kért Magyar Bianka, ami után Sara Bejedi vezérletével két perc leforgása alatt 12–4-es sorozatot produkált csapata, a finn irányító negyedik, utolsó pillanatos triplájával pedig négypontos előnnyel ment szünetre a házigazda.

Két perc sem telt el a második félidőből, amikor Viktor Pruskának máris időt kellett kérnie (50–41). A 23. perc végén Kostowicz törte meg a csehek góltalanságát, de a büntetővonalon higgadtan és pontosan célzó Szekszárd tartotta a negyed elején megszerzett előnyét. Az utolsó tíz percre összesítésben hat ponttal ment a KSC, de Simona Sklenárová, majd Petra Záplátová hárompontosával jelezte a Brno, hogy nem lefutott még ez a találkozó (a kettő között Marena Whittle is behintett egy triplát a sarokból). Öt perccel a vége előtt Emma Cechová ziccerével visszavette a vezetést a látogató, majd hat ponttal meglépett (69–75), amire érdemi válasza nem volt a hazaiaknak.

A Tarr KSC Szekszárd így az Európa Kupában folytatja szereplését, ahol a spanyol Movistar Estudiantes, a francia Tarbes Gespe Bigorre, valamint a román CSU Cluj vagy a görög Iraklisz vár rá a csoportkörben.

Euroliga, selejtező, visszavágó
Tarr KSC Szekszárd–Zabiny Brno (23–21, 22–20, 18–15, 10–24)
Szekszárd, 800 néző. V.: Yalman (török), Szmiljanics (szerb), Faur (román)
Szekszárd: Horváth Bernadett 8/3, BEJEDI 22/12, Boros J., WHITTLE 23/9, WESTBELD 12/3. Csere: Mányoky 6, Bernáth 2, Baa, Johnson, Theodoreán. Edző: Magyar Bianka
Brno: E. Hamzová 4, Knezevic 4, ZÁPLÁTOVÁ 27/18, KOSTOWICZ 14, CUNANE 20. Csere: Dudásová, Checová 6, Zeithammerová 2, Sklenárová 3/3. Edző: Viktor Prusa
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–11. 7. p.: 12–17. 9. p.: 21–19. 13. p.: 27–27. 16. p.: 39–31. 22. p.: 50–41. 25. p.: 55–50. 28. p.: 59–51. 30. p.: 63–56. 35. p.: 69–69. 38. p.: 71–77.