Kosárlabda

2024.07.07. 17:30

Súlyos vereséggel folytatták az Európa-bajnokságot Holcz Rebekáék

A magyar női kosárlabda-válogatott 74–53-ra alulmaradt Németországgal szemben a litvániai U20-as Európa-bajnokság második csoportkörében.

Az Izrael elleni szombati győztes nyitómérkőzés után a németekkel találkozott az Európa-bajnokságon Tursics Krisztián szövetségi edző csapata, amely gyakorlatilag nyolc és fél percig volt pariban ellenfelével. Akkor Strausz Edina duplájával 14–11-re kapaszkodtak fel a mieink, majd egy közel öt perces gólcsendet és 11–0-s sorozatot a szekszárdi Holcz Rebeka szakított meg.

Holcz Rebeka (66) két pontot jegyzett a németek elleni meccsen
Forrás: FIBA

A második negyed végén tizenhat pont is volt a két csapat közti különbség (34–18), a záró játékrészt pedig 56–36-os német vezetésről kezdték meg a felek. Az utolsó negyedet 11–0-val indították a magyarok, de a nagy fordítás elmaradt. A magyar válogatott egy szünnapot követően kedden Szerbiával zárja a csoportkört.

A Tarr KSC Szekszárd saját nevelésű bedobója, Holcz Rebeka közel 16 perc alatt két pontot (1/6-os dobómutató), 3 lepattanót és 2 labdavesztést jegyzett.