Korinthosz

2024.08.18. 12:52

Bódis Tamás: – A Spartathlonon kamatoztatni tudom a Korinthosz nehézségeit

A tizenegyedik és egyben utolsó Korinthosz ultrafutóversenyre közel ötszáz előnevezés érkezett be, a leghosszabb távon 243-an álltak rajthoz szombaton reggel 7 órakor Baján, és végül 213-an értek célba Szekszárdon, a Garay téren. A leggyorsabb Bódis Tamás volt, aki 5:37:18 órás időeredményével rajt-cél győzelmet aratott a Korinthosz 80-on, öt perccel megjavítva 2020-ban felállított pályacsúcsát.

A végére elkészült az erejével, de  így is több, mint fél órával vert a másodikra Bódis Tamás a 80 kilométeres távon
A végére elkészült az erejével, de  így is több, mint fél órával vert a másodikra Bódis Tamás a 80 kilométeres távon
Fotó: Mártonfai Dénes

Az MTK Budapest futója beérkezése után elmondta, sok tényező nehezítette, hogy egyáltalán rajthoz álljon az utolsó Korinthoszon, amit elsősorban felkészülésnek szánt a görögországi Spartathlonra. Hozzátette, a vége „szenvedős volt”, nagyon elkészült az erejével.

„Felsorolni is nehéz, hogy mennyi minden akadályozta, hogy elinduljak ezen a versenyen, de a sors valamit visszaadott. Az volt a taktikám, hogy az elején minimális előnyt szerezzek, és azt ameddig tudom, megőrizzem – fogalmazott a győztes beérkezése után. – Túlfeszítettem magam egy kicsit, hamarabb kellett volna visszavennem a tempóból. Abban a tíz kilométerben, amikor nem volt frissítőpont, elkészültem az erőmmel és szenvedős lett a vége.”

Az immár kétszeres Korinthosz-győztes futó elárulta, tervben volt a pályacsúcs beállítása. Igaz, négy évvel korábban más feltételekkel rendezték meg a 80 kilométeres versenyt, akkor nem reggel, hanem éjjel rajtolt a mezőny.

„A Korinthosz fő célja számomra a felkészülés volt a Spartathlonra. Úgy fogom fel ezt a versenyt, hogy a nehéz körülményeket majd Görögországban kamatoztatni tudom, hiszen ott több órán keresztül kapom majd azokat a nehezítéseket, amik most értek. Köszönöm Öcsinek, hogy eljárhattam a Korinthosz utolsó táncát” – tette hozzá.

Bódis Tamás (jobbra) és a Korinthosz főszervezője, Márkus István

Korinthosz, dobogósok
80 km, egyéni, férfiak: 1. Bódis Tamás 5:37:18 – új pályacsúcs, 2. Csomai-Kürtössy Roland Norbert 6:11:59, 3. Szkridon Gellért 6:23:38 óra. Nők (zárójelben az abszolút helyezés): 1. (4.) Mórocza Andrea 6:37:51, 2. (8.) Ivana Butoracova 7:01:03, 3. Stefanovits Anna (9.) 7:10:23 óra
80 km, páros: 1. Futottak már 6:34:01 , 2. HiTRun 7:37:26, 3. Race Ventura 7:49:32 óra
80 km, háromfős: 1. Garmin Team Hungary 6:56:10, 2. No bankett - no Ultra! 7:43:21, 3. csakahőgyész 7:58:06 óra
80 km, négyfős: 1. Következő Sarokig 8:28:24 óra

40 km, egyéni, férfiak: 1. (1.) Kadlecsik Milán 5:58:27, 2. (2.) Perneki Tibor 6:45:50, 3. (4.) Orbán Árpád 6:51:49 óra. Nők: 1. (3.) Dr. Kadlecsik Angéla 6:47:27, 2. (8.) Dr. Barabás Viktória 6:59:32, 3. (10.) Keszthelyi-Kovács Margit 7:25:59 óra
40 km, páros: 1. Mindenmentesek 4:02:31, 2. BRM 4:08:35, 3. Namaste 4:25:36 óra
40 km, háromfős: 1. BARKOCHAJ 4:38:23, 2. MIFfer trio 4:49:46, 3. Korinthosz egy morzsája 4:55:14 óra