Felkészülési torna

2024.09.10. 18:01

Győri sikerrel kezdődött az idei Sió Kupa

A Serco UNI Győr győzelmével kezdődött az 55. Sió Kupa a szekszárdi városi sportcsarnokban. A kisalföldiek a torna első elődöntőjében a TFSE-MTK csapatát győzték le 90–69-re.

Rónai Gábor

Nehezen vették fel a fordulatszámot az esélyesebb győriek a Sió Kupa nyitómérkőzésén, így a találkozó elején még tartotta a lépést a fővárosi együttes. Aztán a folytatásban egyre inkább nyílt az a bizonyos olló, a nagyszünetben már húsz pont volt a különbség a felek között.

Úgy nézett ki, hogy ez egy lefutott meccs, de aztán kezdett „puhulni” a győriek védekezése, s a TFSE vérszemet kapott. Olyannyira, hogy a harmadik negyedben majdnem annyi pontot szereztek a kék-fehérek, mint az egész első félidőben, s benéztek húsz alá. A záró felvonásban pedig kilencre (66–75) is feljöttek, de aztán kapcsoltak a győriek, és a végére visszaállították a félidei különbséget.

A győri Bach Boglárka (labdával) kilenc ponttal zárta a Sió Kupa elődöntőjét
Fotó: Makovics Korné

„Voltak védekezésben jó periódusaink, ott tudtuk eldönteni a találkozót, később pedig ezt a különbséget próbáltuk őrizni az egész meccsen” – mondta Cziczás László, a győztes győriek vezetőedzője.

55. Sió Kupa, 1. elődöntő

TFSE-MTK–Serco UNI Győr 69–90 (18–22, 10–26, 26–22, 15–20)
Szekszárd, városi sportcsarnok
A legjobb dobók: Szabó F. 20/12, Tóth F. 19/9, Manis 14, Dúl T. 7, illetve Dubei 18, Telenga 12, Garbin 11/6, Kiss V. 11, Angyal B. 9/3, Bach 9/3, Dombai 8

A Sió Kupa másik elődöntőjét, a Tarr KSC Szekszárd–CSM Constanta összecsapást 18.30 órától rendezik. Szerdán a bronzmérkőzésre 16, a döntőre 18.30 órakor kerül sor.