Férfi kézilabda

3 órája

Újoncot avatott idei első bajnoki győzelme során a Hőgyész

A Nagyatád vendégeként szerezte meg idei első sikerért az NB II-es férfi kézilabda-bajnokságban szereplő Hőgyészi SC.

Öt hiányzóval vágott neki a találkozónak a Hőgyész, ami meglátszott a csapat játékán az első negyedórában (8–9). A kapuscsere viszont nyerőnek bizonyult, Szente Gábor védéseivel fokozatosan lépett el vendéglátójától a csapat. A második félidőben fokozatosan nyílt az olló, bő tíz perccel a vége előtt a 2004-es születésű, a felnőttek között most bemutatkozó Kocsis Balázs góljával 15–25-öt mutatott az eredményjelző, ezt a különbséget a végéig meg is őrizték.

Szente Gábor huszonhét százalékos hatékonysággal védett a Nagyatád ellen
Fotó: Kiss Albert (archiv)

„Kicsit álmosan kezdtük a mérkőzést, de az első félidő közepétől nem volt kérdés a győzelem. Örülök a fiatalok teljesítményének, ahogy annak is, hogy megszereztük az első győzelmünket a bajnokságban” – nyilatkozta Héger Zsolt.

NB II, E csoport, 2. forduló
Nagyatádi RKC SE–Hőgyészi SC 19–30 (10–15)
Nagyatád, 50 néző. V.: Szászfai, Tasnádi
Hőgyész: Farkas G. – Teimel 1, Vald 2, MIKITA 7 (2), GADÁNYI 9 (2), Vojkovics I. 1, SZAKCSI 4. Csere: SZENTE, Szabó T., BUJTÁS 2, Pencs 2, Kocsis B. 2 (1)
Kiállítások: 4, illetve 10 perc + piros lap
Hétméteresek: 3/3, illetve 6/5

A Hőgyész legközelebb vasárnap 16 órakor a két vereséggel kezdő Mecseknádasd vendége lesz.