2024.09.11. 20:06

A Serco UNI Győr nyerte meg a Sió Kupát (galéria)

A Serco UNI Győr nyerte meg az 55. Sió Kupát, miután a női kosártorna döntőjében 85–68-ra legyőzte a házigazda Tarr KSC Szekszárd együttesét.

Boros Júliának (a labdával) és a szekszárdiaknak voltak jó időszakaik, de a Győr sokkal jobb volt ezen a napon

Fotó: Makovics Kornel

Ahogy arra számítani lehetett, a torna legszínvonalasabb meccsét játszotta a két csapat, amelyet a magassági fölényének köszönhetően nyert meg a Győr. A szekszárdiaknak volt egy jó időszakuk a második negyedben, amikor egy ponttal vezetni is tudtak (37–36), mondhatni, hogy nem jött jól a kék-fehéreknek a tizenöt perces pihenő. A második félidőt a Győr kezdte jobban, sok második esélyt teremtett magának azáltal, hogy magasemberei lekapkodták a lepattanókat, s bár a KSC iparkodott, próbált gyorsítani a játékán, látszik, hogy még idő kell nekik, hogy igazán gördülékeny legyen ez a gépezet. A győriek 2022 után második alkalommal nyerték meg a Sió Kupát, a Szekszárd maradt 10 győzelemnél, amivel így is simán vezeti az örökrangsort. A torna harmadik helyét a TFSE-MTK szerezte meg, miután a délutáni meccsen 18 pontos különbséggel legyőzte a román CSM Constantát.