Atlétika

2024.09.12. 11:00

Tucatjával születtek vármegyei érmek a kecskeméti Területi bajnokságon

Kecskeméten rendezték az U16 és U14 Területi bajnokság harmadik fordulóját. Az atlétika versenyen vármegyénk négy szakosztálya harmincöt érmet szerzett.

Teol.hu

Az U16 korosztály számára a Területi bajnokság volt az utolsó lehetőség a magyar bajnokság előtt, hogy a TOP 24-be kvalifikálják magukat a versenyzők, míg az U14 korosztály részére egy jó felkészülési verseny volt az összetett bajnokság előtt. Huszonhét szakosztály versenyzői mérték össze erejüket a nyárias időben, és mutatták be a felkészülés eredményességét.

A szekszárdi Szita Patrik arany-, a tamási Gábriel Balázs Zoltán bronzérmet szerzett a Területi bajnokságon U14-es súlylökésben
Forrás: Szekszárdi Sportközpont

A Szekszárdi Sportközpont atlétái húsz érmet szereztek: Gréczy Dániel, Gréczy Bálint és Haász Petra egyaránt három dobószámban állhatott fel a dobogóra egyéni csúcsaikat ostromolva. A Tamási-TAM BAU AC versenyzői is a dobásokban szerepeltek sikeresen: kalapácsvetés, diszkoszvetés és súlylökés versenyszámban kilenc érmet nyertek a két korosztályban, Gábriel Balázs Zoltán mindhárom versenyszámban dobogós lett. A tradicionális kalapácsvető aranyak Lezsák Hanna, Kántor Zsigmond és Ster-Könczöl Richárd nyakába kerültek. A DOVASE középtávfutó hagyományait Szabó Milán és Kiss Kincső Luca „ápolta” , Lakatos-Lamm Bence pedig biztató formát mutatva nyerte a távolugrást, és a magasugrást két héttel a bajnokság előtt. Farkas Botond 600 méteren szerzett ezüstérmet az AC Bonyhád színeiben.

Területi bajnokság, 3. forduló, eredmények

U16, fiúk. 1500 méter: 2. Szabó Milán (DOVASE) 4:38,25, 3. Vesztergombi Barnabás (Szekszárdi Sportközpont) 4:41,07 perc. 3000 méter: 1. Szabó Milán 10:38,01 p. 1500 m akadály: 2. Molnár Gergő (Szekszárd) 4:51,42 p.
Távolugrás:1. Lakatos-Lamm Bence (DOVASE) 6,33..., 3. Kiss Bendegúz (Szekszárd) 5,85 méter. Magasugrás: 1. Lakatos-Lamm Bence 1,85 m.
Súlylökés: 2. Gréczy Bálint (Szekszárd) 13,51, 3. Gréczy Dániel (Szekszárd) 12,96 méter. Diszkoszvetés: 1. Gréczy Dániel 45,56..., 3. Gréczy Bálint 42,73 m. Kalapácsvetés: 1. Kántor Zsigmond (Tamási TAM-BAU AC) 21,93..., 2. Bukovics Norbert (Tamási) 21,92 m. Gerelyhajítás: 1. Gréczy Dániel 46,85, 2. Gréczy Bálint 45,70 m. Vortexhajítás: 3. Lakatos Ádám (Szekszárd) 57,02 méter.
Lányok. 3000 méter: 2. Kiss Kincső Luca (DOVASE) 13:23,56 perc.

U14, fiúk. 600 méter: 2. Farkas Botond (AC Bonyhád) 1:40,24 perc.
Távolugrás: 3. Kiss Kende Bódog (Szekszárd) 5,01 méter. Magasugrás: 2. Kiss Kende Bódog (Szekszárd) 1,53 méter.
Súlylökés: 1. Szita Patrik (Szekszárd) 12,82..., 3. Gábriel Balázs Zoltán (Tamási) 11,57 méter. Diszkoszvetés: 2. Gábriel Balázs Zoltán (Tamási) 35,74 méter. Kalapácsvetés: 1. Ster-Könczöl Richárd (Tamási) 42,29, 2. Kimmel Gábor Áron (Tamási) 35,73, 3. Gábriel Balázs Zoltán (Tamási) 35,36 méter.
Lányok. 80 méter: 2. Márton Szabina (Szekszárd) 10,89 másodperc. 2000 méter: 3. Beke Míra (Szekszárd) 8:05,22 perc. 1000 méter akadály: 2. Beke Míra 3:38,56 perc.
Súlylökés: 2. Haász Petra (Szekszárd) 11,67 másodperc. Diszkoszvetés: 3. Haász Petra 22,17 mp. Kalapácsvetés: 1. Lezsák Hanna (Tamási) 33,89, 2. Nagy Luca (Tamási) 30,34 méter. Gerelyhajítás: 3. Haász Petra 22,87 méter Vortexhajítás: 1. Sipos Florina Hanna (Szekszárd) 60,45 méter.