Vármegyei foci – Kelet

2 órája

Máris megvan a Decs első pontja a bajnokságban!

Közel hat év után szerzett ismét pontot a Tolna Vármegyei III. osztályú focibajnokságban a Decs együttese, amely nagy meglepetésre döntetlent játszott az addig százszázalékos Németkérrel.

Legutóbb 2018 októberében örülhetett pontnak a Decs a bajnokságban, akkor Szili István Dávid három és Szabados Molnár Adrián egy találatával 4–0-ra győzött Györkönyben. A mesterhármast jegyző játékos ebben a szezonban éppen azt a Németkért erősíti (a hétvégi keretben nem volt), amely a futball vérkeringésébe öt év után visszatérő sárközi településen hagyta hibátlan mérlegét.

Horváth János (labdával) szerezte a Decs első gólját a Németkér ellen
Fotó: Mártonfai Dénes

Százszázalékos továbbra is a címvédő Madocsa, míg a Szedres negyedik bajnokiján is megőrizte kapuját a kapott góltól. A Gyapa Derbi hiába vezetett a harmadik percben már két góllal, egy órát emberhátrányban játszva nem tudott pontot otthon tartani a Nagydorog ellen. Az előző idényben a megye kettőben bajnoki címet ünneplő Tolna, többek között Bucher Barnabás duplájával, megszerezte szezonbeli első győzelmét.

Tolna Vármegyei III. osztály, 4. forduló
Dunaszentgyörgyi SE–Madocsa SE 0–4 (0–2). Dunaszentgyörgy, v.: Csobot L. (Tóth T., Álló). Gólszerző: Böde I. (71., 81., mindkettő 11-esből), Szlucska (2.), Varga T. (43.)
Őcsény SK–Szedresi SE 0–4 (0–2). Őcsény, v.: Szalontai (Tóth Z., Tóth E.). Gólszerző: Farkas M. (8.), Szabó T. (32.), Petz (48., öngól), Bősze (58.)
Decs LSE–Németkéri SE 3–3 (2–1). Decs, v.: Korsós P. (Lichtenberger, Murányi). Gólszerző: Sárközi R. (40., 74.), Horváth J. (29.), illetve Csonka J. (5., 80., a második 11-esből), Kungl (67.). Kiállítva: Licker B. (92., Németkér)
Gyapa Derbi SE–Nagydorog KSE 2–6 (2–2). Dunakömlőd, v.: Kiss G. (Száraz, Szoó). Gólszerző: Kiss M. (2.), Glósz (3.), illetve Sáfrány (43., 82.), Reining (44.), Berek G. (53.), Dózsa Gy. (70.), Gyebnár (90.). Kiállítva: Rácz D. (32., Gyapa)
Tolna VFC-Bogyiszló–Kajdacsi SE 3–1 (3–1). Tolna, v.: Szabó P. (Nagy Z.). Gólszerző: Bucher (14., 32.), Szente Sz. (45.), illetve Csiki R. (29., 11-esből). Kiállítva: Szente Sz. (90.)
A Györköny SE–Gyönki SE elmaradt, mert a vendéglátó a mérkőzés napján nem tudta vállalni a játékot.