Férfi kosárlabda

2 órája

Nagy leolvadása ellenére egy évtizede nem látott sorozatnál jár az Atomerőmű SE (galériával)

Az Egis Körmend 88–76-os legyőzésével negyedik bajnokiját is megnyerte a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokságban a paksi gárda. Az Atomerőmű SE tizenegy éve kezdte utoljára ilyen jól a szezont.

Repülőrajtot vett második hazai bajnokiján az Atomerőmű, amely Eilingsfeld János vezérletével 7–0-val kezdett, majd 12–2-re is vezetett. A paksiak nem engedtek könnyű kosarat, de még tiszta dobóhelyzetet sem ellenfelüknek, majd miután a körmendiek zónára váltottak, állandósulni kezdett a tíz pont körüli különbség. A második negyed elején a vasiak 28–21-re feljöttek, és bár Jay-Jay Chandler árnyéka volt önmagának (2/16 mezőnyből, 4/6 büntetőből), az első félidő végét 9–0-val megnyomva a nagyszünetben huszonegy ponttal vezettek a hazaiak.

De'Quon Lake a mérkőzés végén lépett elő az Atomerőmű SE egyik nyerő emberének a Körmend ellen

Nem tudott közelebb kerülni a második félidő elején sem a Körmend, Benke Szilárd duplájával már huszonkét pont volt a csapatok között. Lassabb tempóra váltott az Atom, ami megbosszulta magát, az utolsó játékrész előtt megfelezte hátrányát a látogató. Bő három perccel a vége előtt Kountz hárompontosával 76–72-re alakult a mérkőzés állása. Ahogy szerdán a címvédő Falco elleni vasi rangadón, most is nagyot küzdött a Körmend, de a végén De'Quon Lake fontos kosarakat szerzett, megtartva a paksiak veretlenségét.

A felkészülési mérkőzéseket is beleszámolva az ASE Kosztasz Flevarakisz irányítása alatt még nem kapott ki (tízből tíz győzelem). A bajnokságot legutóbb tizenegy éve kezdte négy győzelemmel a Paks, annak végén döntőt játszott az NB I/A-ban... Erre azóta sem volt képes a gárda.

Férfi NB I/A, alapszakasz, 4. forduló
Atomerőmű SE–Egis Körmend 88–76 (25–13, 24–15, 18–28, 21–20)
Paks, 1000 néző. V.: Praksch, Györfy, Dr. Popgyákunik
ASE: Chandler 9/3, BENKE 16/9, LOCKETT 18/3, EILINGSFELD 21/3, LAKE 10. Csere: Révész 4, Joseph 5/3, Dorogi 3/3, Halmai 2. Edző: Kosztasz Flevarakisz
Körmend: R. WILLIAMS 19, KOUNTZ 28/12, Kiss B. 3/3, PIPIRAS 9/6, Vuckovic 4. Csere: Gáspár M. 3, Ferencz Cs. 5/3, Doktor P. 5/3, Schmera. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 14–2. 7.: 15–9. 12. p.: 28–21. 15. p.: 35–23. 18. p.: 43–28. 22. p.: 52–32. 25. p.: 60–42. 30. p.: 65–52. 35. p.: 74–67.