Európa Kupa

3 órája

A KSC Szekszárd klubtörténelmi csúcsokkal ajándékozta meg születésnapos edzőjét

Kiütéses győzelemmel kezdte az Európa Kupa csoportkörét Magyar Bianka együttese, miután 111–32-re felülmúlta idegenben a görög Iraklisz STIHL együttesét. A Tarr KSC Szekszárd két mutatóban is történelmi rekordot döntött meg.

Idegesen kezdte mindkét csapat a mérkőzést, de a nemzetközi kupában nagyobb rutinnal rendelkező Szekszárd nyugodott meg előbb, és 11–3-as vezetésénél időt kellett kérnie a görögök vezetőedzőjének. Az egyik legjobbját, a nigériai Okoro Ifunanyát nélkülöző hazaiakon ez sem segített, Boros Júlia vezetésével tíz perc után harminckét pontnál, kereken hússzal járt előrébb vendéglátójánál a Tarr KSC. Az Iraklisz rengeteg hibáját (csak az első félidőben 24 eladott labdájuk volt a hazaiaknak, a dobáspontosságuk nem érte el a 29 százalékot) kihasználva Magyar Bianka csapata gyakorlatilag egy félidő alatt lerendezte a mérkőzést.

Kathryn Westbeld 13 ponttal és 7 lepattanóval járult hozzá a KSC nagyarányú sikeréhez Szalonikiben
Forrás: FIBA

A második húsz perc már csak formalitás volt, a nemzetközi kupával most ismerkedő négyszeres görög bajnok (1967, 1968, 1970, 1971) legjobbja annak szurkolótábora volt, a hazai fanatikusoktól a feldobástól kezdve megállás nélkül zúgtak a rigmusok. A szekszárdiak pedig klubtörténelmi győzelmet aratott az Európa Kupában vezetőedzőjének születésnapján: pontszámban megdöntve a 2021 januári, az ukrán Prometej elleni 106–80-as eredményt, pontkülönbségben pedig túlszárnyalva a német Keltern felett aratott 83–48-as sikert még 2019 októberéből.

A szekszárdiakra hétvégén a bajnokságban sem vár nehéz feladat, vasárnap az újonc Dávid Kornél Kosárlabda Akadémiát fogadják 18 órától, majd jövő szerdán a francia Tarbes Gespe Bigorre érkezik a vármegyeszékhelyre az Európa Kupa következő fordulójában.

Európa Kupa, csoportkör, 1. forduló
Iraklisz STHIL (görög)–Tarr KSC Szekszárd 34–111 (12–32, 7–25, 7–27, 8–27)
Szaloniki, v.: Vlahovics (szerb), Ivanov (bolgár), Mijalkovski (észak-macedón)
Iraklisz: Gapicoglu 4, Siumureki, Paparojdami 6, Dickie 9/3, Westbrook 10. Csere: Gorjanácz 1, Kompeciszvili 4, Rimpa, Kakaciu. Edző: Teodorosz Polimenisz
Szekszárd: Horváth B. 6/6, BAA 19/3, WHITTLE 18/12, WESTBELD 13/3, Johnson 4. Csere: MÁNYOKY 4, BOROS J. 19/9, Theodoreán 6, Bejedi 15/3, Bernáth 2, Szücs G. 5. Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–11. 8. p.: 8–21. 13. p.: 14–40. 17. p.: 14–52. 21. p.: 19–57. 26. p.: 22–70. 30. p.: 26–87. 35. p.: 30–101.