Női kosárlabda

1 órája

Nehezen indult, de kiütés lett a KSC albertirsai fellépéséből

A Tarr KSC Szekszárd rossz rajt után magabiztosan, 91–52-re győzött a VBW CEKK Cegléd vendégeként a női élvonalbeli kosárlabda-bajnokság 3. fordulójában.

Nagyon beragadt a rajtnál a KSC Szekszárd, amely első hat próbálkozása célt tévesztett, de tíz kísérletből is csak Kathryn Westbeld kosara volt pontos. A kék-fehérek becsületére váljon, hogy szépen szedték a támadó lepattanókat, de 6–2-es ceglédi vezetésnél Magyar Bianka kikérte első idejét. Az első negyedet így is elveszítette együttese, Marena Whittle triplájával 14–11-nél vette át először a vezetést. Az ausztrál erőcsatár vezetésével 14–0-t produkált a második játékrész elején a látogató, amely elkapta a fonalat és tíz ponttal előrébb tartott vendéglátójánál a nagyszünetben.

Manena Whittle, a KSC Szekszárd ausztrál légiósa volt a mezőny legeredményesebb játékosa
Fotó: Tóth Zsombor

Fordulás után a korábbi válogatott center, Barnai Judit tartotta életben a hazaiakat, de Westbeld duplájával a harmadik negyed végére már húszra, az utolsó felvonás közepére harminc pontra nőtt a KSC előnye. A Szekszárd végül magabiztosan nyerte meg harmadik bajnoki, egyben idegenbeli mérkőzést. A Magyar-csapat jövő héten szerdán, 19 órakor a görög Iraklisz vendégeként kezdi meg Európa-kupa szereplését.

Női NB I/A, 3. forduló
VBW CEKK Cegléd–Tarr KSC Szekszárd 52–91 (11–9, 14–26, 9–23, 18–33)
Albertirsa, v.: Varga-Záray, dr. Németh P., Gruber
Cegléd: Kaid, Czank 4/3, Albert Sz. 11/3, Szirony 16/6, BARNAI 16. Csere: Farkas P. 2, Örsi, Andi H., Szerelem-Kobolák, Viszmeg M. 3/3, Hévizi
Szekszárd: Bernáth 7/3, Holcz, BOROS J. 19/9, Mányoky 2, WESTBELD 16/6. Csere: Horváth Bernadett 12/12, WHITTLE 20/12, Theodoreán, BAA 11/3, Johnson 4, Szücs G.
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–2. 7. p.: 11–9. 11. p.: 11–14. 14. p.: 14–25. 17. p.: 23–30. 21. p.: 25–39. 25. p.: 29–45. 29. p: 34–56. 34. p: 42–72. 38. p.: 49–80.