Női kosárlabda

2 órája

A Pasaréten is megtartotta hibátlan mérlegét a KSC Szekszárd

Ötödik bajnoki mérkőzését is megnyerte a Tarr KSC Szekszárd, miután 81–64-re győzött a forduló előtt szintén hibátlan Vasas Akadémia vendégeként.

Dahud Emil

Fekszik a Tarr KSC Szekszárdnak a Vasas Akadémia csapata. A tolnai megyeszékhely kosaras hölgyei már tíz éve veretlenek a fővárosi csapat ellen. Az eredmény szombat este sem alakult máshogyan, az elért 81–64-es sikerrel megőrizték győzelmi sorozatukat.

Horváth Bernadett tíz gólpasszt osztott ki a KSC Szekszárdban

Alaposan ráijesztettek a fővárosiak Magyar Bianka csapatára az első percekben, másfél perc alatt hatpontos előnyre tett szert a Vasas. A KSC játékosai azonban cseppet sem estek kétségbe, Johnson kosárral egyenlítettek a vendégek, majd vették át a vezetést. Innentől a félidő, és később a mérkőzés végéig sem engedte ki a Szekszárd a kezeiből a mérkőzést. A második félidő már kevesebb izgalmat tartogatott, a KSC határozott játékkal, az ellenfél hibáit a javára fordítva mindkét negyedet behúzta.

A KSC jövő héten szerdán az Európa Kupa harmadik fordulójában a madridi Movistar Estudiantes otthonában lép pályára, vasárnap (!) pedig jön a pécsiek elleni szomszédvári rangadó hazai pályán.

NB I, alapszakasz, 5. forduló
Vasas Akadémia–Tarr KSC Szekszárd 64–81 (20–24, 16–20, 12–17, 16–20)
Budapest, Pasarét Sportcentrum. V.: Jakab, Jankovics, Hervay
Vasas: DAVIS 18, Szerencsés 4, BORICSICS 6, Kádár 4, BUDÁCSIK 9. Csere: Madár K., Jahni Z. 10, Czirkos A. 9, Salamon Z., Madár E. 4. Edző: Nenad Markovics
Szekszárd: Horváth Bernadett 3/3, BAA 15, Boros J. 10/6, WESTBELD 20/9, Johnson 3. Csere: Bernáth 5/3, MÁNYOKY 6, Holcz 5, Whittle M. 12/3, Szücs G. 2. Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–4. 5. p.: 8–10. 8. p.: 15–18. 13. p.: 26–31. 15. p.: 28–32. 18. p.: 30–41. 23. p.: 42–47. 26. p.: 44–54. 33. p.: 52–68. 36. p.: 60–71.