Helyi sport

2024.07.06. 15:26

Győzelemmel kezdték az U20-as Európa-bajnokságot Holcz Rebekáék

Az U20-as női magyar kosárlabda-válogatott egy ponttal, 78–77-re legyőzte Izraelt a litvániai Európa-bajnokság nyitányán.

Tursics Krisztián szövetségi edző együttese nekiesett ellenfelének, az ötödik percben 14–5-öt mutatott a csarnok eredményjelzője, ami végül a legnagyobb különbség is volt a mérkőzés során. Előnyét a 23. percig őrizte a magyar válogatott, ekkor egy triplával 44–43-ra fordított az ellenfél. Innentől egy adok-kapok vette kezdetét a pályán, az utolsó negyedre négy pontos előnnyel ment Izrael (63–59), de a 72–72-es állásról a mieink tudtak ellépni, ezzel győzelemmel kezdték az Európa-bajnokságot.

Holcz Rebeka öt ponttal kezdte az Európa-bajnokságot
Forrás: FIBA

A Tarr KSC Szekszárd bedobója, Holcz Rebeka 15 percet töltött a pályán, az idő alatt 5 pontot (közte egy triplával), 4 lepattanót és 1 gólpasszt, de három eladott labdát is jegyzett.

A magyar válogatott vasárnap 14.30 órakor Németországgal, jövő héten kedden Szerbiával (19.30 óra) meccsel a csoportkörben.