Női kosárlabda

2 órája

Megizzadt a győzelemért az újonc fehérváriak ellen a KSC Szekszárd

A vártnál nehezebben, de megnyerte negyedik bajnokiját is a Tarr KSC Szekszárd, miután 96–84-re legyőzte otthon a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia együttesét.

A bajnokságban is bemutatkozhatott végre hazai pályán Magyar Bianka együttese, miután a Cegléddel és a Darazsak Sportakadémiával pályaválasztói jogot volt kénytelen cserélni a  városi sportcsarnok kosárpalánkjának meghibásodása miatt. A probléma azóta sem oldódott meg, emiatt a klub mobillelátóit kellett üzembe helyezniük a szekszárdiaknak.

Kathryn Westbeld 20 pontja mellé leszedett 12 lepattanót is

A székesfehérváriak 8–6-ig tartották a lépést vendéglátóikkal, de miután négy támadásuk is pont nélkül zárult, amit a KSC  6–0-val büntetett, időt kellett kérnie Szentpáli Gergőnek. Varga Sárának köszönhetően még próbálta tartani a szűken tíz pont feletti különbséget a DKKA, de a csapat nem tudott érdemben reagálni Kathryn Westbeldék ritmusváltására.

Egy negyed alatt a harminc pontot engedett az újonc, amely a második játékrészben szép és néhol bravúros kosarakat szerzett, például Takács Dorina kettő plusz egyes megmozdulásánál. Westbeld büntetőjével tizennyolc ponttal meglépett a vendéglátó (48–30), de a félidő végére magukra találtak az akadémisták és megnyerték ezt a játékrészt.

A nagyszünet után is lendületben maradt a DKKA, megfelezve hátrányát benézett tízen belülre. A nagyon hektikus negyedet Laufer Gabriella dudaszós triplájával szintén behúzták a vendégek, így nem várt izgalmakat tartogatott a záró felvonás. Az utolsó tíz percben tükörképeik voltak egymásnak a felek, hol egymás hibáiból éltek, hol egy remek támadásra válaszolt valamelyik fél szintén egy szép akcióval. A végére kijött a különbség a csapatok között, ezzel győzelemmel indította otthon a szezont a KSC.

A szekszárdiakra jövő héten ismét dupla terhelés vár, szerdán a francia Tarbes együttesét fogadják az Európa Kupában, majd szombaton a Vasas Akadémia vendégei lesznek.

Női NB I, alapszakasz, 4. forduló
Tarr KSC Szekszárd–Dávid Kornél KA 96–84 (30–16, 20–22, 18–21, 28–25)
Szekszárd, 600 néző. V.: Györfy, Lengyel Á., Sörlei
Szekszárd: HORVÁTH BERNADETT 11/9, BAA 19/3, Theodoreán 5, WESTBELD 20, WHITTLE 13/3. Csere: Mányoky 8, Boros J. 12/6, Bejedi 1, Johnson 4, Szücs G. 3/3
DKKA: Varga S. 11/3, Katona B. 2, Marisa 11, LAUFER 24/9, HEGEDŰS J. 24/6. Csere: Takács D. 3, Dravecz 2, Szűcs L. 5/3, Dávid M. 2, Papp L
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–6. 7. p.: 21–10. 12. p.: 30–20. 18. p.: 48–30. 23. p.: 53–44. 27. p.: 66–54. 30. p.: 68–59. 34. p.: 80–66. 37. p.: 84–72.